Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom
Wydarzenia
CARNAVALIA 2012łódź dla dzieci ŁÓdź dzieciom

 

Muzeum Fabryki zaprasza IV Międzynarodowy Festiwal Zwyczajów i Tradycji Karnawałowych „CARNAVALIA”. 

 

Program:

- 18 lutego 2012 r., g. 11.00

„Zimówki”, czyli wycieczki z przewodnikiem po Łodzi karnawałowej (we współpracy z Muzeum Fabryki). Spacer „Historycznym szlakiem Manufaktury”

Zbiórka: Muzeum Fabryki, Manufaktura 

Wstęp wolny, zapisy: 42 664 92 93

 

- g. 11.00 

Seminaria naukowe – recytowanie bajek "Zaczarowany bajek świat"

Utwory dla dzieci oraz bajki polskich autorów będzie czytał znany łódzki aktor - Gracjan Kielar. W dobie Internetu będzie to doskonała okazja, by spędzić wspólnie czas. Rodzice przypomną sobie znanych bohaterów z dzieciństwa.

 

- g. 12.00

Warsztaty edukacyjne twórcze warsztaty rodzinne – praktyczna nauka różnych technik plastycznych "Turoń, kolędnicy, maski"

Karnawałowe  warsztaty  rodzinne  spędzimy  w  zgodzie  z  tradycją  i  zwyczajami  karnawałowymi. Podczas półtoragodzinnych zajęć przedstawione zostaną polskie tradycje karnawałowe, związane z kolędowaniem. Uczestnicy wykonają maski, gwiazdę, czy kłapiącego turonia.

Zapisy: p. Agnieszka Skubisz (500 072 856)

Wstęp 20 zł (dziecko)

 

- g. 18.00

Wernisaż wystawy – „Etno Eclecto” – technika filcowania jako dawna metoda ozdabiania odzieży we współczesnej interpretacji; ubiory i akcesoria - Agata Armatys

Filcowanie jest jedną z najstarszych technik włókienniczych - znaleziska z Azji Mniejszej pochodzą nawet sprzed 3000 lat p.n.e. Do dziś jest obecna w wielu kulturach etnicznych. Ostatnio przeżywa swój renesans – zarówno jako hobby, jak i całkiem poważnie traktowana metoda zdobienia w produkcji odzieży. Jest techniką wymagającą zarówno cierpliwości, jak i umiejętności manualnych, połączonych ze zmysłem estetycznym. Dlatego wciąż – nawet gdy mamy do czynienia z seryjną produkcją przemysłową – zachowuje swój unikatowy charakter i zazwyczaj stosowana jest w limitowanych kolekcjach, w których każdy egzemplarz jest niepowtarzalny. Kolekcja ubiorów i dodatków oraz biżuterii stworzona przez artystkę jest próbą połączenia starożytnej techniki z nowoczesną formą. Tradycyjne narzędzie – przekornie – nie służy do tworzenia motywów zaczerpniętych z ludowości. Inspirację stanowi sztuka współczesna oraz własna wyobraźnia autorki; następuje tu mieszanie stylów, pamiętając o tym, że moda jest sztuką użytkową, której zadaniem jest łączenie piękna z funkcjonalnością.

Autorka jest dyplomowaną absolwentką Pracowni Ubioru Dzianego oraz malarstwa na Wydziale Tkaniny i Ubioru ASP im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Obecnie zajmuje się projektowaniem ubioru i akcesoriów - również pod własną marką – oraz ilustracją, malarstwem sztalugowym i ściennym, a także wystawiennictwem.

 

- g. 20.00

„Karnawałowa Milonga” – zabawa taneczna w rytmie tanga argentyńskiego

Spotkania rozpoczynają się godzinną „praktiką”, podczas której uczestnicy opanowują podstawy tańca. Następnie odbywa się milonga. 

Wstęp na wieczór wynosi: 10 zł/osoby.

kontakt

 

Muzeum Fabryki
 
ul. Drewnowska 58,
 
Manufaktura, wjazd windą na 2. piętro, naprzeciwko wejścia do Cinema City
 
 
Komentarze
Brak komentarzy
Dodaj komentarz
Autor
Tytuł
Treść

Patronaty

Łódź dla dzieci, Łódź dzieciom
Bałucki Ośrodek Kultury zaprasza amatorskie teatry dziecięce i młodzieżowe działające w szkołach podstawowych, gimnazjach, ośrodkach kultury i świetlicach do udziału w 35. Ogólnopolskim Przeglądzie Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych „Dziatwa”.

Facebook

Wydarzenia

Aby zobaczyć wydarzenia kliknij na dany dzień.

Wyszukiwarka