Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom
Wydarzenia
Przyjdź i zaryzykujłódź dla dzieci ŁÓdź dzieciom

 

Jakie jest prawdopodobieństwo trafienia 6 liczb z 49 w loterii? Ile osób rocznie ginie od uderzenia pioruna? Jak możemy ocenić co jest ryzykowne a co bezpieczne?

 

Już w czwartek, 30 września otwarcie nowej, bardzo ryzykownej wystawy !

Experymentarium wzbogaciło się o nowy moduł wystawienniczy „Ryzyko”. Dzięki tej wystawie dowiecie się co skłania nas do podejmowania ryzyka oraz jak dokonywać właściwych decyzji na podstawie rzetelnych informacji.

Wystawa omawia powszechną percepcję ryzyka, niektóre błędne jego pojęcia, naukę stojącą za szacowaniem ryzyka, bezpieczeństwo w domu i w pracy, jak również proces podejmowania decyzji w obliczu ryzyka. Żyjemy w złożonym społeczeństwie, w którym zrozumienie potencjalnych zagrożeń może nie odzwierciedlać rzeczywistości, zaś ludzie zalewani są przez media sprawami powiązanymi z zagrożeniami, z których wiele jest mylących.

 

kontakt

Centrum Nauki Experymentarium

Łódź, ul. Drewnowska 58

tel. 42 632 76 04/ 42 633 52 62

www.experymentarium.pl

 

Komentarze
Brak komentarzy
Dodaj komentarz
Autor
Tytuł
Treść

Patronaty

Łódź dla dzieci, Łódź dzieciom
  Łódź Bajkowa – projekt, w ramach którego tworzony jest rodzinny szlak turystyczny po mieście Łodzi śladami małych pomników przedstawiających postaci z seriali dla dzieci i filmów Studia Małych Form Filmowych Se-ma-for.   

Facebook

Wydarzenia

Aby zobaczyć wydarzenia kliknij na dany dzień.

Wyszukiwarka