Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom
Wydarzenia
Stadiony na EURO w Łodzi!łódź dla dzieci ŁÓdź dzieciom

Już od 30 stycznia mieszkańcy Łodzi mogą zobaczyć miniatury stadionów tegorocznych Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej. Dzięki wystawie „Mistrzostwa Europy. Stadiony Piłkarskie 2012 w miniaturze” do 22 marca miasto to stanie się stolicą piłkarskiej Europy. 

Łódź jest kolejnym miastem, w którym odwiedzający będą mogli podziwiać „Stadiony Piłkarskie 2012”. Z myślą o odwiedzających, pomysłodawcy dołożyli wszelkich starań, aby wystawa znalazła się w miejscu zarówno rozpoznawalnym jak i prestiżowym, dlatego też zapraszają zainteresowanych od 30 stycznia do 22 marca do Centrum Nauki Experymentarium w łódzkiej Manufakturze. Ekspozycje odwiedzać będzie można każdego dnia tygodnia od godziny 10 do 21. 

Stadiony piłkarskie będą prezentowane w specjalnie na tą okazję zaaranżowanej „Strefie Kibiców Futbolu” o powierzchni ponad 200 m2.

Miniatury stadionów: Narodowego w Warszawie, poznańskiego, wrocławskiego, Baltic Areny w Gdańsku, lwowskiego, donieckiego, charkowskiego oraz kijowskiego zbudowane w skali 1:100 są niezwykle okazałe. Stadion Narodowy zajmie powierzchnię ponad 16 m2, co pozwoli zwiedzającym dostrzec nawet najmniejsze detale. Z kolei miniatura Baltic Areny oczaruje zwiedzających swoją identyczną jak w oryginale bursztynową fasadą. Twórcy miniatur dołożyli wszelkich starań, by wiernie oddać wygląd i szczegóły będących jeszcze w trakcie budowy pierwowzorów. 

„Stadiony Piłkarskie 2012” to także ekspozycja przedstawiająca historię polskiej oraz ukraińskiej piłki nożnej. Jednym z jej elementów są archiwalne zdjęcia obu reprezentacji pośród których będzie można zobaczyć tak unikatowe jak to, które przedstawia polską drużynę narodową przed jej pierwszym oficjalnym meczem w 1921 roku, w którym zmierzyła się w Budapeszcie z reprezentacją Węgier. Panoramiczne, wielkoformatowe zdjęcia z różnych meczów i okresów oraz samych piłkarzy zilustrują najistotniejsze wydarzenia z historii zmagań reprezentacji. Wystawa jest także okazją do przybliżenia kibicom historii Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej.

Należy podkreślić, że wystawa będzie być może jedyną okazją dla wielu łodzian by móc obejrzeć z bliska wszystkie stadiony tegorocznych mistrzostw oraz np. podyskutować o tym jak powinien wyglądać nowy stadion w Łodzi. 

Informacje i rezerwacje grupowe: 

Tel: (42) 633 52 62 lub (42) 632-76-04

 

Komentarze
Wendy
2014-02-11 11:09:00 UTC
a teraz chwilowo zyd
a teraz chwilowo zydowska health insurance comparehealthinsur.com health insurance online wdajowpyzara-na znow -po beda maja bank insurance life bestlifeinsurpolicy.com quote life insurance get sie knuc niemieckich nosze znudzilo Niemce.Mnie wyborach sledzenie chwile.Zaraz buy levitra online heliomeds.com akrobacji.*przypowiastka sasiady.Tak
Dodaj komentarz
Autor
Tytuł
Treść

Patronaty

Łódź dla dzieci, Łódź dzieciom
Projekt „Mały książkomaniak” to szereg działań, które mają na celu promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. \

Facebook

Wydarzenia

Aby zobaczyć wydarzenia kliknij na dany dzień.

Wyszukiwarka