Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom
Katalog - Domy Kultury
AriadnaŁódź dla dzieci Łódź dzieciom

Dom Kultury „Ariadna”  jest jedną z filii Widzewskich Domów Kultury. 


 

Jego działalność to szeroko pojęta animacja i edukacja kulturalna. Głównym aspektem tej działalności jest edukacja taneczna realizowana w różnych grupach wiekowych. Praca w istniejących zespołach tanecznych ma na celu zaspokojenie zainteresowania tańcem, zapoznanie uczestników z różnymi rodzajami tańca i technikami tańca oraz ukazanie sposobów i możliwości ekspresji.
 
Działają u nas następujące zespoły:
 
* Grupa Dziecięca „Brzdąc”
 
* Zespół Taneczny „Kukułeczka”
 
* Zespół Tańca Nowoczesnego "Kaman"
 
* Zespół Pieśni i Tańca „Anilana”
 
* Formacja Tańca Estradowego”Presto”
 
Zajęcia edukacyjne:
 
Cykl warsztatów pt. „Spotkania regionalne” propozycja dla nauczycieli i uczniów szkół podstawowych. Są to działania animacyjne inspirowane polską tradycją ludową. Mogą być one pomocne w realizacji szkolnej ścieżki edukacyjnej „Edukacja regionalna-dziedzictwo kulturowe w regionie”. Podczas zajęć poznajemy regiony etnograficzne Polski, tradycje i obyczaje świąteczne oraz poszerzamy swoją wiedzą na temat Łodzi.
 
Łódź dla dzieci Łódź dzieciom  warsztaty regionalne
 
Zapraszamy również grupy przedszkolne i  szkolne na zabawy integracyjne typu Andrzejki, bale karnawałowe, imprezy choinkowe itp. prowadzone metodami pedagogiki zabawy.
 
Organizujemy takie imprezy cykliczne jak:
 
- Przegląd Twórczości Artystycznej Przedszkolaków „Scena dla Przedszkolaków"  – przegląd różnych form takich jak taniec, piosenka, inscenizacja teatralna, widowisko taneczne w wykonaniu najmłodszych.
 
Łódź dla dzieci Łódź dzieciom Scena dla przedszkolaka
 
- Międzynarodowe Warsztaty Folklorystyczne – prezentacja na wielu koncertach i paradach w Łodzi oraz w regionie łódzkim zaproszonych zespołów ludowych z zagranicy.
 
Łódź dla dzieci Łódź dzieciom Międzynarodowe warsztaty folklorystyczne
 
- Łódzkie Konfrontacje Taneczne – prezentacja i konfrontacja zespołów tanecznych działających na terenie Łodzi i regionu.
 
- Zimowa Akademia Twórczości – zajęcia podczas ferii zimowych.
 

KONTAKT

Dom Kultury „Ariadna”
 
ul. Niciarniana 1/3,
 
92 – 208; Łódź,
 
tel/fax  (42) 678 47 41
 
 
 
 
 
 
Komentarze
Brak komentarzy
Dodaj komentarz
Autor
Tytuł
Treść

Patronaty

Łódź dla dzieci, Łódź dzieciom
Bałucki Ośrodek Kultury zaprasza amatorskie teatry dziecięce i młodzieżowe działające w szkołach podstawowych, gimnazjach, ośrodkach kultury i świetlicach do udziału w 35. Ogólnopolskim Przeglądzie Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych „Dziatwa”.

Facebook

Wydarzenia

Aby zobaczyć wydarzenia kliknij na dany dzień.

Wyszukiwarka