Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom
Katalog - Fundacje / Stowarzyszenia
Centrum Wsparcia TerapeutycznegoŁódź dla dzieci Łódź dzieciom

 

Stowarzyszenie zostało powołane w styczniu 2006 roku jako stowarzyszenie zwykłe.  Realizujemy kompleksowy system pomocy dla rodzin oraz indywidualny system wsparcia terapeutycznego dla dorosłych, dzieci i młodzieży.

Utworzyliśmy pierwszą w Polsce „Świetlicę Podwórkową” dla dzieci i młodzieży w środowisku o wysokim zagrożeniu zjawiskiem wykluczenia społecznego. Wspieramy także pracowników służb społecznych poprzez szkolenia i superwizje swojej pracy. Współpracujemy ze specjalistami zajmujących się społecznością lokalną w okolicy Świetlicy Podwórkowej.
 
Działamy na rzecz dzieci i młodzieży oraz ich rodzin na terenie Łodzi, w okolicach ulicy Pomorskiej, Sterlinga, Kilińskiego, na terenie uznanym za jedną z łódzkich enklaw biedy.
 
 
 Świetlica Podwórkowa
 
Prowadzona od grudnia 2006 roku. Uczymy wychowanków zachowań prozdrowotnych i umiejętności organizowania sobie w zdrowym stylu czasu wolnego od nauki bez dopalaczy i innych używek. Jesteśmy profesjonalistami w pracy z dziećmi ulicy i z trudną młodzieżą.
 
Jest to pierwsza o tym profilu innowacyjna placówka wsparcia dla dzieci i młodzieży w Polsce o charakterze terapeutycznym. Na stan z września 2010 zapisanych jest do naszej świetlicy ponad 60 dzieci.  Z każdym miesiącem przybywa nowych uczestników, gdyż ciekawość i nuda na łódzkich podwórkach kusi ich do korzystania z naszej oferty aktywnego, zdrowego i bezpiecznego spędzenia wolnego czasu.
 
Środki finansowe z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łodzi w wysokości 9.660 zł na rok 2010 są nie wystarczające na pokrycie całej działalności. Dziennie na dziecko 1,46 zł (9.660zł : 11 mies. : 20 dni : 30 dzieci = 1,46 zł) Budżet roczny Świetlicy Podwórkowej wynosi min. 68.000 zł.
 
Ponadto, prowadzimy placówkę kształcenia ustawicznego, gdzie, przekazujemy jak łączyć teorię z praktyką poprzez warsztaty i szkolenia.
 
Zapraszamy także do korzystania z usług specjalistów:
Rejestracja: 0-514-392-365
 
* Psychoterapia
(indywidualna dla dorosłych i młodzieży)
* Poradnictwo
(m.in. psychospołeczne i rodzinne)
* Mediacja
(rodzinna, cywilna, karna)
* Superwizje i Konsultacje
(m.in. dla pedagogów, nauczycieli, pracowników socjalnych, socjoterapeutów)
 

KONTAKT

STOWARZYSZENIE CENTRUM WSPARCIA TERAPEUTYCZNEGO
 
ul. Pomorska 54
 
91- 408 Łódź
 
tel: 0-514-392-365
 
tel./fax:  0-42 661-60-95
 
email:  cwt@cwt.org.pl
 
 
 
Komentarze
Brak komentarzy
Dodaj komentarz
Autor
Tytuł
Treść

Patronaty

Łódź dla dzieci, Łódź dzieciom
  Łódź Bajkowa – projekt, w ramach którego tworzony jest rodzinny szlak turystyczny po mieście Łodzi śladami małych pomników przedstawiających postaci z seriali dla dzieci i filmów Studia Małych Form Filmowych Se-ma-for.   

Facebook

Wydarzenia

Aby zobaczyć wydarzenia kliknij na dany dzień.

Wyszukiwarka