Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom
Katalog - Fundacje / Stowarzyszenia
Fundacja GajuszŁódź dla dzieci Łódź dzieciom

Gajusz był po urodzeniu silnym i zdrowym dzieckiem. Nic nie wskazywało na to, że szczęście rodziny będzie wystawione na ciężką próbę. Miał dziewięć dni, gdy lekarze stwierdzili u niego ciężka chorobę szpiku kostnego. Dziecko przez niemal rok walczyło o życie, wiele razy było o krok od śmierci.


 

Postanowiłam walczyć dalej. Medycyna nie uratuje Gajusza, ale Bóg nie jest lekarzem. Złożyłam ofertę. Najlepszą jaką miałam, a właściwie jedyną. Jeśli mój syn wyzdrowieje to założę fundację. Żadne dziecko nie będzie umierało samotnie. Kończyła się zima 1997 roku, po kilkunastu dniach wyniki Gajusza były w normie, nadeszła wiosna. Najpiękniejsza na świecie.
 
Dziś Gajusz ma 14 lat. Fundacja GAJUSZ obchodzi swoje 12 urodziny.
 
Tak powstała fundacja - Wiosną!
 
Tisa Żawrocka-Kwiatkowska
 
Fundator Fundacji GAJUSZ
 
Fundacja GAJUSZ działa od 20 lutego 1998 roku, jej celem jest wszechstronna pomoc przewlekle i nieuleczalnie chorym dzieciom oraz ich rodzinom. Fundacja między innymi:
 
* pomaga dzieciom przewlekle chorym z terenu województwa łódzkiego. Opiekuje się głównie pacjentami oddziału onkohematologii Szpitala Klinicznego nr 4 im. Marii Konopnickiej przy ul. Spornej w Łodzi.
 
* od 2005 roku prowadzi Hospicjum Domowe dla Dzieci Ziemi Łódzkiej. Dzięki całodobowej opiece lekarzy i pielęgniarek dzieci nieuleczalnie chore nie muszą przebywać w szpitalach, ale mogą być wśród bliskich, w domu.
 
* od 2001 roku prowadzi program pomocy prawnej dla dzieci ofiar wypadków komunikacyjnych na terenie całego kraju.
 
* prowadzi kampanie informacyjne na temat opieki nad dziećmi chorymi onkologicznie, szkoli rodziców i opiekunów w tym zakresie. Propaguje w społeczeństwie wiedzę na temat leczenia, rehabilitacji i skutków długotrwałych chorób u dzieci.
 
 
Leczenie dziecka ciężko chorego czy opieka nad nieuleczalnie chorym jest procesem niezwykle trudnym i wyczerpującym dla całych rodzin. Zdając sobie z tego sprawę zapewniamy im pomoc psychologiczną, materialną oraz przewozimy je do domu i do szpitali (Centrum Onkohematologii, Ośrodki przeszczepowe we Wrocławiu, Poznaniu, Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie).
 
Staramy się wspierać całe rodziny, które poprzez chorobę dziecka znalazły się nieoczekiwanie w trudnej i stresującej sytuacji, pomagamy spotykać się rodzinom w żałobie, dzieciom, które wyzdrowiały, cały czas czuwając nad kondycją tych małych społeczności. Pomagamy im również znaleźć rozwiązania dla ich niekoniecznie medycznych problemów, często jest to pomoc w znalezieniu mieszkania, pracy...
 
Lata pracy uczą nas pokory. Nie mamy gotowych złotych środków dla wszystkich, ale staramy się ich szukać. Każda sytuacja wymaga innego podejścia i zaangażowania różnych ludzi, specjalistów. Ale najważniejsze jest to, że chore dzieci nie powinny być same.
 

KONTAKT

Fundacja GAJUSZ
 
90-406 Łódź
 
ul. Piotrkowska 17 (wejście D)
 
tel./fax +48 42 631 00 41
 
 
Sekretariat Fundacji czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-17:00
 
Więcej informacji: www.gajusz.org.pl
 
 

 

Komentarze
Brak komentarzy
Dodaj komentarz
Autor
Tytuł
Treść

Patronaty

Łódź dla dzieci, Łódź dzieciom
Projekt „Mały książkomaniak” to szereg działań, które mają na celu promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. \

Facebook

Wydarzenia

Aby zobaczyć wydarzenia kliknij na dany dzień.

Wyszukiwarka