Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom
Katalog - Hospicjum
Hospicjum domowe dla dzieciŁódź dla dzieci Łódź dzieciom

Fundacja GAJUSZ - NZOZ Hospicjum Domowe dla Dzieci Ziemi Łódzkiej.


 

"Nadzieja przychodzi do człowieka wraz z drugim człowiekiem". Dante Alighieri
 
4 stycznia 2005 roku rozpoczęło działalność Hospicjum Domowe dla Dzieci Ziemi Łódzkiej założone przez Fundację GAJUSZ. Jego powstanie było naturalną kontynuacją opieki sprawowanej od 1998 roku przez pracowników i wolontariuszy Fundacji na oddziałach szpitala (onkohematologia, OIT).
 
Celem hospicjum jest wszechstronna pomoc przewlekle i nieuleczalnie chorym dzieciom oraz ich rodzinom - istotna poprawa jakości życia podopiecznych, dawanie nadziei w najtrudniejszych chwilach, kiedy nie można powiedzieć, że wszystko będzie dobrze. Nasz Zespół potrafi zadbać o to, żeby dziecko nie cierpiało, nie bało się i nigdy nie odchodziło samotnie.
 
Praca w hospicjum dla dzieci jet trudna i bardzo obciążająca, ale przede wszystkim piękna, dająca niezwykłe poczucie, że robimy coś ważnego, potrzebnego. Wymagającego umiejętności, odwagi. Każda osoba z zespołu jest kompetentnym lekarzem, pielęgniarką, psychologiem czy pracownikiem socjalnym, ale przede wszystkim człowiekiem, towarzyszącym w ostatnich chwilach życia.
 
Obecnie zatrudniamy siedmiu lekarzy, siedem pielęgniarek i jednego pielęgniarza, dwóch pracowników socjalnych, psychoterapeutę oraz księdza, pomaga nam kilkudziesięciu wolontariuszy.
 
Do tej pory objęliśmy opieką ponad 120 dzieci z ciężkimi uszkodzeniami ośrodkowego układu nerwowego, letalnymi i nieuleczalnymi zespołami uwarunkowanymi genetycznie, wadami wrodzonymi, chorobami nerwowo - mięśniowymi i wrodzonymi błędami metabolicznymi. Liczba dzieci z chorobą nowotworową stanowiła około 28%.
 
Nasi podopieczni mają mało czasu i bardzo chcą go przeżyć, najpiękniej jak to możliwie. To co dla nich ważne dzieje się właśnie teraz.
 

KONTAKT

Hospicjum Domowe dla Dzieci Ziemi Łódzkiej
 
NZOZ GAJUSZ - Hospicjum Domowe dla Dzieci Ziemi Łódzkiej
 
90-406 Łódź
 
ul. Piotrkowska 17 (wejście D)
 
tel. +48 42 632 06 06
 
tel. dyżurny +48 606 355 629
 
 
Komentarze
Brak komentarzy
Dodaj komentarz
Autor
Tytuł
Treść

Patronaty

Łódź dla dzieci, Łódź dzieciom
Bałucki Ośrodek Kultury zaprasza amatorskie teatry dziecięce i młodzieżowe działające w szkołach podstawowych, gimnazjach, ośrodkach kultury i świetlicach do udziału w 35. Ogólnopolskim Przeglądzie Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych „Dziatwa”.

Facebook

Wydarzenia

Aby zobaczyć wydarzenia kliknij na dany dzień.

Wyszukiwarka