Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom
Katalog - Hospicjum
Hospicjum domowe dla dzieciŁódź dla dzieci Łódź dzieciom

Fundacja GAJUSZ - NZOZ Hospicjum Domowe dla Dzieci Ziemi Łódzkiej.


 

"Nadzieja przychodzi do człowieka wraz z drugim człowiekiem". Dante Alighieri
 
4 stycznia 2005 roku rozpoczęło działalność Hospicjum Domowe dla Dzieci Ziemi Łódzkiej założone przez Fundację GAJUSZ. Jego powstanie było naturalną kontynuacją opieki sprawowanej od 1998 roku przez pracowników i wolontariuszy Fundacji na oddziałach szpitala (onkohematologia, OIT).
 
Celem hospicjum jest wszechstronna pomoc przewlekle i nieuleczalnie chorym dzieciom oraz ich rodzinom - istotna poprawa jakości życia podopiecznych, dawanie nadziei w najtrudniejszych chwilach, kiedy nie można powiedzieć, że wszystko będzie dobrze. Nasz Zespół potrafi zadbać o to, żeby dziecko nie cierpiało, nie bało się i nigdy nie odchodziło samotnie.
 
Praca w hospicjum dla dzieci jet trudna i bardzo obciążająca, ale przede wszystkim piękna, dająca niezwykłe poczucie, że robimy coś ważnego, potrzebnego. Wymagającego umiejętności, odwagi. Każda osoba z zespołu jest kompetentnym lekarzem, pielęgniarką, psychologiem czy pracownikiem socjalnym, ale przede wszystkim człowiekiem, towarzyszącym w ostatnich chwilach życia.
 
Obecnie zatrudniamy siedmiu lekarzy, siedem pielęgniarek i jednego pielęgniarza, dwóch pracowników socjalnych, psychoterapeutę oraz księdza, pomaga nam kilkudziesięciu wolontariuszy.
 
Do tej pory objęliśmy opieką ponad 120 dzieci z ciężkimi uszkodzeniami ośrodkowego układu nerwowego, letalnymi i nieuleczalnymi zespołami uwarunkowanymi genetycznie, wadami wrodzonymi, chorobami nerwowo - mięśniowymi i wrodzonymi błędami metabolicznymi. Liczba dzieci z chorobą nowotworową stanowiła około 28%.
 
Nasi podopieczni mają mało czasu i bardzo chcą go przeżyć, najpiękniej jak to możliwie. To co dla nich ważne dzieje się właśnie teraz.
 

KONTAKT

Hospicjum Domowe dla Dzieci Ziemi Łódzkiej
 
NZOZ GAJUSZ - Hospicjum Domowe dla Dzieci Ziemi Łódzkiej
 
90-406 Łódź
 
ul. Piotrkowska 17 (wejście D)
 
tel. +48 42 632 06 06
 
tel. dyżurny +48 606 355 629
 
 
Komentarze
Brak komentarzy
Dodaj komentarz
Autor
Tytuł
Treść

Patronaty

Łódź dla dzieci, Łódź dzieciom
Projekt „Mały książkomaniak” to szereg działań, które mają na celu promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. \

Facebook

Wydarzenia

Aby zobaczyć wydarzenia kliknij na dany dzień.

Wyszukiwarka