Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom
Katalog - Hospicjum
Łódzkie Hospicjum dla DzieciŁódź dla dzieci Łódź dzieciom

 

Sprawujemy opiekę nad dziećmi i dorosłymi dotkniętymi przewlekłymi, nieuleczalnymi schorzeniami. Łódzkie Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych było pierwszym ośrodkiem w Polsce, które stosowało wentylację mechaniczną u dzieci z przewlekłą niewydolnością oddechową w warunkach domowych.  Obecnie ŁHdDiD jest wiodącym ośrodkiem wentylacji domowej dla dzieci i dorosłych w Łodzi i województwie łódzkim.

 

Prowadzi ono domowe leczenie respiratorem u Pacjentów z niewydolnością oddechową zapewniając całodobową pomoc lekarsko-pielęgniarską, zajęcia rehabilitacyjne oraz pomoc psychologiczno-pedagogiczną. Ponadto Hospicjum zapewnia całościową opiekę medyczną,  psychologiczną,  socjalną,  pedagogiczną i duszpasterską Pacjentom  - dzieciom i dorosłym - cierpiącym na nieuleczalne schorzenia  i zespoły genetyczne, oraz udziela wsparcia rodzinom Pacjentów w czasie opieki nad bliskim i w żałobie.
 
Łódzkie Hospicjum dla Dzieci jest organizacją pozarządową, a od listopada 2007 roku posiada status organizacji pożytku publicznego.
W chwili obecnej pod opieką  Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci  znajduje się 57 dzieci  (stan na 01/02/2010) co czyni nas największym hospicjum dla dzieci w województwie łódzkim.
 
Zasady moralne
 
Działalność hospicjum nie może być wykonywana bez empatii i miłości, pojmowanej w swej istocie za Albertem Schweitzerem, jako przejaw szacunku dla życia. Opiera się ona o 6 zasad etyki medycznej:
1. szacunku dla życia,
2. akceptacji nieuchronności śmierci,
3. szanowania chorego jako osoby,
4. czynienia dobra,
5. nie czynienia zła oraz
6. rozsądnego podziału dostępnych środków.
 
Źródła finansowania: środki w ramach kontraktu z NFZ.
 
Organizacja pracy
 
Zorganizowana praca hospicjum zabezpiecza opiekę nad chorym przez 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu.
 
Do dyspozycji jest 7 samochodów służbowych, w tym karetka sanitarna, a w szczególnych sytuacjach również samochody prywatne. Wizyty domowe w zależności od potrzeb prowadzone są w sposób planowy lub interwencyjny. Podstawowe wizyty przeprowadzane są przez pielęgniarki od godziny 8.00 do 20.00, oraz uzupełniające i konsultacyjne przez lekarzy. Hospicjum prowadzi również dyżury telefoniczne: lekarski, codziennie, po godz. 16:00, oraz pielęgniarski po godz. 20:00. Dyżury w weekendy i święta, całą dobę pełni zespół lekarsko-pielęgniarski.
Pracujemy przez 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu będąc w ciągłej gotowości pracy.
Odprawy personelu odbywają się 2 razy dziennie, a w poszerzonym gronie z fizjoterapeutami raz w tygodniu.
Spotkania z wolontariuszami odbywają się jeden raz w tygodniu (piątek, godz. 16.00, siedziba Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci).
 

KONTAKT

Stowarzyszenie "Łódzkie Hospicjum dla Dzieci"
 
91-496 Łódź, ul. Nastrojowa 10
 
Tel/Fax: (+48) 42 656 97 97    
 
Komentarze
Brak komentarzy
Dodaj komentarz
Autor
Tytuł
Treść

Patronaty

Łódź dla dzieci, Łódź dzieciom
Projekt „Mały książkomaniak” to szereg działań, które mają na celu promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. \

Facebook

Wydarzenia

Aby zobaczyć wydarzenia kliknij na dany dzień.

Wyszukiwarka