Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom
Katalog - Muzeum
ExperymentariumŁódź dla dzieci Łódź dzieciom

"Experymentarium" to ośrodek typu discovery center. 


Nauka nie ma tu tajemnic. Nauka jest zabawą! Każdy może samodzielnie poznać i zrozumieć nawet najbardziej skomplikowane zagadnienia. Tu nigdy nie jest nudno! Tu każdy może zmierzyć się z Einsteinem, sprawdzić możliwości swojego intelektu, przetestować poczucie humoru. Bo w Experymentarium Einstein się śmieje!

Czym się zajmujemy?

Tworzymy oraz prezentujemy wystawy, umożliwiające samodzielne poznawanie zagadnień z wielu dziedzin nauki, techniki oraz kultury. Tylko w Experymentarium można zobaczyć najnowsze projekty interaktywne, w tym także najnowocześniejsze i najsłynniejsze wystawy z całego świata. Posługując się atrakcyjną metodą edukacji przez zabawę, w czytelny i prosty dla wszystkich sposób, objaśniamy świat i sprawiamy, że staje się weselszy! Organizujemy warsztaty i wykłady.

Jak bawią się i uczą nasi goście?

Uczestnicy naszych projektów korzystają z interaktywnych stanowisk i eksponatów, przeprowadzają doświadczenia, prowadzą obserwacje, zgłębiają tajniki świata. Uczestniczą też w organizowanych przez nas konkursach oraz warsztatach. Goście „Experymentarium”, bawiąc się, zdobywają wiedzę o nawet najtrudniejszych zjawiskach i procesach. Nawet najnudniejsze teorie stają się zrozumiałe i interesujące!

Jaka jest nasza misja?

Chcemy edukować przez zabawę, pobudzać ciekawość i kreatywność, zachęcać do zadawania pytań i szukania na nie odpowiedzi, stymulować rozwój intelektualny, wskazywać nowe możliwości spędzania wolnego czasu, proponować interesującą rozrywkę.

Jak wspieramy nauczycieli?

Experymentarium rozwija zainteresowania nauką i kulturą poprzez ukazywanie ich jako obszaru atrakcyjnych poszukiwań, eksploracji i doświadczeń, a także wspiera i uzupełnia szkolne programy nauczania dla uczniów szkół różnego szczebla i tworzy alternatywne zaplecze edukacyjne. Proponujemy skorzystanie z naszych wystaw stałych i czasowych oraz udział w warsztatach przeprowadzanych przez samego Profesora Einsteina.

 

Godziny otwarcia:

pn-sb 10.00 – 22.00

nd 10.00-21.00

 

KONTAKT

Experymentarium

Łódź, Manufaktura, Rynek, I piętro

tel. 042 633 52 62

e-mail: biuro@experymentarium.pl

www.experymentarium.pl

 

 

Komentarze
Brak komentarzy
Dodaj komentarz
Autor
Tytuł
Treść

Patronaty

Łódź dla dzieci, Łódź dzieciom
  Łódź Bajkowa – projekt, w ramach którego tworzony jest rodzinny szlak turystyczny po mieście Łodzi śladami małych pomników przedstawiających postaci z seriali dla dzieci i filmów Studia Małych Form Filmowych Se-ma-for.   

Facebook

Wydarzenia

Aby zobaczyć wydarzenia kliknij na dany dzień.

Wyszukiwarka