Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom
Katalog - przedszkola publiczne
PRZEDSZKOLE MIEJSKIE NR 71/ ŚRÓDMIEŚCIEŁódź dla dzieci Łódź dzieciom

Przedszkole Miejskie Nr 71 mieści się w śródmiejskiej kamienicy przy ul. Rewolucji 1905r nr 19, której estetyczne wnętrze po kapitalnym remoncie, zaprasza do nowoczesnych pomieszczeń. 


 

 

Położone jest na odcinku ul. Rewolucji między ulicami: Wschodnią i Kilińskiego w pobliżu ulic Pomorskiej, Jaracza, Piotrkowskiej i Próchnika. Usytuowanie w centrum miasta umożliwia dogodny dojazd z każdej strony Łodzi. Nie posiadamy własnego ogrodu, ale dzięki nawiązanej współpracy, dzieci korzystają z boiska i ogrodu sąsiadującej Szkoły Podstawowej Nr 70 oraz bogatego w zieleń ogrodu Domu Dziennego Pobytu przy ul. Pomorskiej. Pobliski Park Staromiejski jest również celem naszych spacerów i zabaw.
 
Łódź dla dzieci łódź dzieciom
 
Na parterze budynku znajduje się sala do zajęć ruchowych, pomieszczenia administracyjne i magazynowe oraz bardzo estetyczne, przestronne zaplecze kuchenne zgodne z wymogami Unii Europejskiej. Pozostałe dwa poziomy kamienicy zajmują sale do zabaw i zajęć dla dzieci, biblioteka i pomieszczenia sanitarne.
 
W wystroju przedszkola istotna jest estetyka, na którą składają się funkcjonalnie ustawione meble, zgromadzone i wyeksponowane pomoce dydaktyczne, oprawa plastyczna, zieleń, nasłonecznienie, oświetlenie. Każdego roku zmieniamy wystrój wnętrz, zmienia się on też wraz z porą roku. Współpraca z Liceum Plastycznym zaowocowała wykonaniem przez uczniów szkoły stałych dekoracji na korytarzu i w sali zabaw ruchowych. Nasze dzieci są również współtwórcami w dekorowaniu wnętrz, to ich prace estetycznie oprawione zdobią sale, korytarze, tablice dla rodziców.
 
Łódź dla dzieci Łódź dzieciom
 
Struktura grup dzieci
 
W chwili obecnej w przedszkolu funkcjonują cztery grupy mieszane:
 
* dzieci 3,4 letnie
 
* dzieci 4,5 letnie
 
* dzieci 5,6 letnie
 
* dzieci 5,6 letnie
 
Wszystkie nauczycielki pracujące w przedszkolu mają wykształcenie wyższe, dyrektor jest nauczycielem dyplomowanym.
 
Zdrowie
 
W przedszkolu prowadzimy systematyczną pracę w zakresie wychowania zdrowotnego. Zdrowie naszych dzieci jest dla nas bardzo ważne. W związku z czym umożliwiamy wychowankom uczestnictwo w zajęciach ruchowych, które obejmują:
 
• Ćwiczenia poranne i zabawy ruchowe prowadzone codziennie;
 
• Zestawy ćwiczeń gimnastycznych prowadzone 3 razy w tygodniu z dziećmi 4, 5, 6 - letnimi;
 
• Zestawy zabaw ruchowych prowadzone 2 razy w tygodniu;
 
• Zabawy ruchowe prowadzone na powietrzu (boisko szkolne, Park Staromiejski);
 
• Spacery i wycieczki;
 
• Olimpiady sportowe.
 
Opracowany jest harmonogram korzystania z sali do zajęć ruchowych, umożliwiający sprawną organizację zajęć z dziećmi. W sali tej znajdują się przyrządy, sprzęt i przybory do ćwiczeń i zabaw ruchowych, które są systematycznie wzbogacane. Dzieci mają dostęp i możliwość wyboru przyborów gimnastycznych, by w chwilach wolnych realizować indywidualne potrzeby ruchowe. Szczególnie ważne jest dla nas zapewnienie warunków pod względem bezpieczeństwa i higieny prowadzonych zajęć ruchowych. Rozkład dnia daje dzieciom możliwość wypoczynku i odprężenia. Sprzyjają temu zajęcia relaksacyjne, dzieci mogą same decydować o udziale w zajęciach organizowanych przez nauczyciela. Staramy się dać im możliwość relaksu lub pobycia w samotności zawsze, kiedy czują taką potrzebę (mogą położyć się na materacu, pobyć w samotności w wybranym kąciku, skorzystać z leżaka).
 
Łódź dla dzieci Łódź dzieciom
 
Współpraca z rodzicami
 
Chcemy współpracować z rodzicami, aby ujednolicić oddziaływania wychowawcze wobec dzieci. Dzięki temu mamy możliwość uzyskania cennych i ważnych informacji o dzieciach. Od rodziców oczekujemy aktywnego włączenia się w działalność i życie przedszkola. Natomiast rodzice od nas mogą oczekiwać zrozumienia, szczerości, otwartości, indywidualnego podejścia do ich dziecka, przekazania informacji o mocnych i słabych stronach, wskazówek i rad wspomagających jego rozwój.
 
Współpraca z przedszkolami i szkołami
 
Nasze przedszkole ściśle współpracuje z sąsiadującymi przedszkolami i szkołami podstawowymi. W ramach tej współpracy nasze przedszkole było organizatorem m.in.:
 
- Wielkiej Parady Ekologicznej, w której brały udział dzieci i nauczyciele z śródmiejskich przedszkoli i szkół podstawowych
 
- Olimpiady Ekologicznej, w której brały udział dzieci i nauczyciele z zaprzyjaźnionych przedszkoli - 2 edycja;
 
- Festiwalu wierszy i piosenek ukazujących piękno przyrody - 3 edycja;
 
- Konkursu plastycznego pod hasłem "Wiosna w błękitnej sukience".
 
- Konkurs plastyczny "Miś na miarę naszych możliwości"
 
- Konkurs plastyczny "Muzyka pędzlem malowana"
 
- Konkurs prozy "Bajka o..."
 
 
Dzieci z naszego przedszkola brały także udział w konkursach plastycznych i imprezach organizowanych przez inne przedszkola i szkoły.
 
Nasze zadanie: dziecko opuszczające przedszkole będzie charakteryzowało się:
 
• Samodzielnością w zakresie działania i samoobsługi
 
• Optymalnym poczuciem własnej wartości
 
• Twórczą postawą
 
• Umiejętnością współdziałania w zespole
 
• Komunikowania się z rówieśnikami i dorosłymi
 
• Gotowością do podjęcia nauki szkolnej
 
• Rozumieniem potrzeby ochrony środowiska
 
• Umiejętnością rozwiązywania problemów.
 
Dziecko posiadające te umiejętności, odnajdzie swoje miejsce w szkole i w życiu.
 

KONTAKT

Przedszkole Miejskie Nr 71
 
ul. Rewolucji 1905 r. 19
 
90-206 Łódź
 
tel. (42) 632 – 00 - 48
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Komentarze
Brak komentarzy
Dodaj komentarz
Autor
Tytuł
Treść

Patronaty

Łódź dla dzieci, Łódź dzieciom
  Łódź Bajkowa – projekt, w ramach którego tworzony jest rodzinny szlak turystyczny po mieście Łodzi śladami małych pomników przedstawiających postaci z seriali dla dzieci i filmów Studia Małych Form Filmowych Se-ma-for.   

Facebook

Wydarzenia

Aby zobaczyć wydarzenia kliknij na dany dzień.

Wyszukiwarka