Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom
Katalog - Teatry
Baśniowa KawiarenkaŁódź dla dzieci Łódź dzieciom

Baśniowa Kawiarenka to kawiarnia, teatr i księgarnia prowadzona przez aktorów. To jedyne takie miejsce w Polsce, stworzone specjalnie dla Twojego dziecka.


 

"Baśniowa Kawiarenka" to pierwsze tego typu przedsięwzięcie w Polsce. Od wtorku do niedzieli maluchy z Łodzi i okolic mogą tutaj posłuchać baśni z różnych stron świata, czytać i rysować; na rodziców czeka w tym czasie filiżanka dobrej kawy, wybór domowych wypieków i słodkości oraz codzienna prasa i bezprzewodowy dostęp do Internetu. W lokalu znajduje się również niewielki dział księgarski - najpiękniejsze ilustrowane książki dla dzieci.
 
Łódź dla dizieci Łódź dzieciom
 
Pomysłodawczynią przedsięwzięcia i właścicielką kawiarni jest Urszula Binkowska – aktorka-lalkarka i teatrolog, od 25 lat związana z łódzkim teatrem Pinokio. Do współpracy zaprosiła m.in. aktorów: Krzysztofa Ciesielskiego i Włodzimierza Twardowskiego (ten ostatni został niedawno laureatem Srebrnego Pierścienia), a także wykonawczynię lalek Janinę Kamińską. Autorką scenografii i wystroju wnętrza jest Maria Kostrzewska. Część lalek została zaprojektowana przez Jana Zielińskiego.
 
Łódź dla dzieci łÓdź dzieciom
 
W domowej atmosferze najmłodsi mogą swobodnie bawić się i uczyć – kontakt ze sztuką teatralną ma rozwijać wyobraźnię, otwierać na nowe doświadczenia i zachęcać do samodzielnego czytania, poznawania innych kultur i obyczajów.
 
Łódź dla dzieci Łódź dzieciom
 
Baśniowa Kawiarenka organizuje również specjalne spektakle w tygodniu dla grup zorganizowanych z przedszkoli i szkół, które połączone są z konkursem plastycznym.
 
Cena biletu na spektakle: 
14 zł – bilet indywidualny
12 zł – grupy zorganizowane
 
Prosimy o rezerwację miejsc przed przyjściem na spektakl (na miejscu lub telefonicznie).
 
 
Organizujmy również imprezy okolicznościowe (urodziny, imieniny) na zlecenia osób prywatnych i firm.
 
Godziny otwarcia:
wtorek–czwartek:  11:00 – 18:00,
piątek: 11:00 – 19:00,
sobota: 14:00 -17:00,
niedziela: 15:00 – 18:00.
Przedstawienia dla osób indywidualnych odbywają się w piątki, soboty i niedziele.
 

KONTAKT

Baśniowa Kawiarenka
 
Łódź, ul. Narutowicza 79c
 
tel.: 0-42 632 21 21; 0 601 704 299
 
 
 
 
 
Komentarze
Brak komentarzy
Dodaj komentarz
Autor
Tytuł
Treść

Patronaty

Łódź dla dzieci, Łódź dzieciom
  Łódź Bajkowa – projekt, w ramach którego tworzony jest rodzinny szlak turystyczny po mieście Łodzi śladami małych pomników przedstawiających postaci z seriali dla dzieci i filmów Studia Małych Form Filmowych Se-ma-for.   

Facebook

Wydarzenia

Aby zobaczyć wydarzenia kliknij na dany dzień.

Wyszukiwarka