Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom
Katalog - warsztaty edukacyjne
Miasteczko odnawialnych energiiŁódź dla dzieci Łódź dzieciom

W Technoparku powstała jedyna w Łodzi ścieżka edukacyjna o odnawialnych źródłach energii. Zapraszamy do Miasteczka Odnawialnych Energii! 


Czy z cytryny można wytworzyć prąd? Jak działa wiatrowa turbina i elektrownia wodna? Jak ze słońca wyprodukować prąd? Na wszystkie te pytania odpowiedź znaleźć można podczas lekcji w Miasteczku Odnawialnych Energii, które zostało stworzone specjalnie z myślą o dzieciach.

 
Zapraszamy szkoły podstawowe i gimnazja na nasze zajęcia. Przedszkolaki także mile widziane. W miasteczku mamy działający wiatrak i ogniwo fotowoltaiczne. Dzieci mogą zobaczyć również kolektor słoneczny, który podgrzewa wodę, wierzbę energetyczną, z której robi się tzw. biomasę. Dysponujemy modelami turbiny wiatrowej i wodnej oraz stacją pogody z zegarem słonecznym. 
Podczas naszych zajęć prowadzimy wraz z dziećmi eksperymenty pokazując na przykład jak powstaje deszcz!
 
Łódź dla dzieci Łódź dzieciom Ale to nie wszystko. Specjalnie dla dzieci nakręciliśmy pięcioodcinkowy film pt. „Energia z przyrody”, w którym w prostych słowach opowiadamy o tym, co to jest efekt cieplarniany i dziura ozonowa, czym są odnawialne źródła energii i dlaczego „warto być eko”. Film powstał na potrzeby miasteczka. Dlatego podczas zajęć pokazujemy w praktyce dzieciom to, o czym opowiada film. Warto nas odwiedzić po to, aby obejrzeć i własnoręcznie wypróbować jak działają urządzenia, które czerpią energię wprost z przyrody.
 
Miasteczko Odnawialnych Energii zyskało pozytywną rekomendację Kuratorium Oświaty w Łodzi. Realizacja naszego projektu była możliwa dzięki wsparciu finansowemu m.in. Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.
 
 

KONTAKT

Miasteczko Odnawialnych Energii w Łódzkim Regionalnym Parku Naukowo – Technologicznym Sp. z o.o.
 
ul. Dubois 114/116
 
93-465 Łódź 
 
Rezerwacja terminów zajęć: Kamila Magiera, tel. 042 684 44 44
 
fax:  042 684 50 00
 
Komentarze
Brak komentarzy
Dodaj komentarz
Autor
Tytuł
Treść

Patronaty

Łódź dla dzieci, Łódź dzieciom
Bałucki Ośrodek Kultury zaprasza amatorskie teatry dziecięce i młodzieżowe działające w szkołach podstawowych, gimnazjach, ośrodkach kultury i świetlicach do udziału w 35. Ogólnopolskim Przeglądzie Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych „Dziatwa”.

Facebook

Wydarzenia

Aby zobaczyć wydarzenia kliknij na dany dzień.

Wyszukiwarka