Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom
Katalog - warsztaty edukacyjne
Nieborów - edukacja przez sztukęŁódź dla dzieci Łódź dzieciom

Pałac w Nieborowie - Rezydencja Książąt Radziwiłłów w Nieborowie to wspaniałe miejsce, miejsce niosące zarazem olbrzymie możliwości edukacyjne.


Wykorzystując potencjał naszego Muzeum przygotowaliśmy nowy program edukacyjny na rok 2012/2013 skierowany do szkół. Jest to zestaw lekcji i warsztatów muzealnych dla dzieci i młodzieży na różnych etapach nauki – szkoły podstawowej, gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalnej. Proponujemy poznanie architektury (w tym także architektury zieleni), malarstwa i rzeźby oraz funkcjonowanie domu magnackiego na przestrzeni XVIII i XIX wieku.

Zdajemy sobie sprawę, że edukacja najmłodszych powinna łączyć naukę z zabawą. Wśród naszych propozycji mamy coś dla najmłodszych – Akademię Pana Kleksa, Zabytki-zbytki czyli zabawa z historią, Zielnik – rośliny zielne i egzotyczne, Z kolei młodzież chcemy nauczyć obcowania z obiektami zabytkowymi tu nasze propozycje - dla młodzieży Opowieść o drzewach, Gorączkę złota, Z wizytą u książąt Radziwiłłów, Urodę portretu, i inne wydarzenia edukacyjne…

Mamy nadzieję, że wśród naszych propozycji znajdą Państwo tematy interesujące dzieci i młodzież. Poprzez zajęcia dydaktyczne poza szkołą chcemy pogłębiamy zainteresowania sztuką. To nasza idea. Chcę podkreślić, że nasze lekcje to nie tylko prelekcje i wykłady. Chcemy aby zabawa, rozmowa, działania plastyczne, które proponujemy zainspirowały młodych ludzi także do samodzielnego działania. 

 Opracowaliśmy 11 tematów lekcji muzealnych. Zachęcamy gorąco do zapoznania się z proponowanymi przez nas zajęciami edukacyjnymi. Nasza oferta edukacyjna jest dostępna na facebooku pod hasłem pakiet szkolny 2012/13, informacje można również uzyskać pod numerem telefonu: 46 838 56 35 wew.15

Lekcja 1

Temat: Akademia Pana Kleksa – poprzez zabawę zapoznamy dzieci z fabułą bajki Jana Brzechwy. Będziemy wspólnie rysować, śpiewać, oglądać fragmenty filmu, a na koniec zagramy w kleksografię.

Lekcja 2

Temat: Zabytki – zbytki czyli zabawa z historią – Lekcja, która stanie się prawdziwą zabawą z historią! W ramach zajęć proponujemy wspólne zwiedzanie pałacu nieborowskiego a później zagramy w kalambury.

Lekcja 3

Temat: Opowieść o drzewach – zapraszamy na wspólny spacer, w trakcie którego będziemy rozpoznawać gatunki drzew oraz ich charakterystykę. Będzie to opowieść o drzewach a także związane z nimi historie i anegdoty.

Lekcja 4

Temat: Zielnik – rośliny zielne i egzotyczne – Ta lekcja to nie lada gratka dla miłośników przyrody. Pokażemy jak stworzyć własny zielnik!

Lekcja 5

Temat: Co z tą majoliką? Tajniki nieborowskiej manufaktury – wspólnie udamy się z wizytą do pracowni, gdzie po dzień dzisiejszy w oparciu o XIX-wieczne wzory wykonujemy majoliki nieborowskie.

Lekcja 6

Temat: Gorączka złota – opowieść o technikach pozłotniczych wraz z ich poznaniem w praktyce.

Lekcja 7

Temat: Starodruk, drzeworyt, ekslibris, oprawa – ta lekcja pokażę, że z zabytkową książką może być zabawa! Będzie to pokaz przykładów starodruków z drzeworytami barwionymi naturalnie.

Lekcja 8

Temat: Z wizytą u książąt Radziwiłłów – na lekcję zapraszamy w szczególności tych, którzy ciekawi są w jaki sposób funkcjonowano na co dzień we wnętrzach pałacu nieborowskiego

Lekcja 9

Temat: Uroda portretu – Oglądając najcenniejsze i najciekawsze portrety w pałacu nieborowskim porozmawiamy o tym, dlaczego lubimy się portretować. Następnie uczestnicy warsztatów sami zasiądą przed sztalugami.

Lekcja 10

Temat: Majątek ziemski – rodzinne przedsiębiorstwo wielobranżowe – turniej połączony z elementami zabawy w terenie dotyczący funkcjonowania i organizacji majątku ziemskiego na przełomie XVIII/XIX wieku.

Lekcja 11

Temat: Życie w starożytnym Rzymie na przykładzie zabytków Nieborowa i Arkadii Zapraszamy na wspólny spacer po parku arkadyjskim. Odnajdziemy tam „antyczną” świątynię, cyrk, łuk, akwedukt, a także inne ciekawe obiekty.

 

Kontakt

Muzeum w Nieborowie i Arkadii Nieborów 232  

99-416 Nieborów  

tel. 046-838-56-35

e-mail: kancelaria@nieborow.art.pl

46 838 56 35

dzial.sztuki@nieborow.art.pl

DMiodek@nieborow.art.pl

www.nieborow.art.pl

 

 
Komentarze
Brak komentarzy
Dodaj komentarz
Autor
Tytuł
Treść

Patronaty

Łódź dla dzieci, Łódź dzieciom
Projekt „Mały książkomaniak” to szereg działań, które mają na celu promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. \

Facebook

Wydarzenia

Aby zobaczyć wydarzenia kliknij na dany dzień.

Wyszukiwarka