Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom
Katalog - warsztaty edukacyjne
Warsztaty filmoweŁódź dla dzieci Łódź dzieciom

Czasy, kiedy telefony komórkowe służyły nam wyłącznie do prowadzenia rozmów i przesyłania wiadomości tekstowych, bezpowrotnie minęły. Jak nagrać film, a potem stworzyć z niego własne arcydzieło? Tego dzieci dowiedzą się na warsztatach filmowych prowadzonych przez  Bałucki Ośrodek Kultury.


Komórka jest teraz odtwarzaczem plików MP3, radiem, dyktafonem i, co najważniejsze, aparatem fotograficznym oraz podręczną kamerą o coraz większych możliwościach technicznych. Z tych możliwości z zapałem korzystają zarówno młodzi, jak i bardziej doświadczeni adepci sztuki filmowej. Filmów komórkowych (z peceta) i ich miłośników przybywa. Filmy te powstają pod każdą szerokością geograficzną, a obejrzeć można je już nie tylko na ekranie telefonu i w Internecie, ale też w kinach i na poświęconych wyłącznie im festiwalach, takich jak Ogólnopolski Festiwal Filmów Komórkowych „OFFK-a”.

 
W programie warsztatów:
 
- techniki filmowania,
- zgrywanie i konwersja pliku video na komputer osobisty,
- montaż filmu w programach komputerowych,
- samodzielna praca na komputerze zakończona wyprodukowaniem filmu na zadany temat.
 
Warsztaty skierowane do uczniów szkół podstawowych, młodzieży gimnazjalnej, ponadgimnazjalnej i dorosłych. Do realizacji zajęć potrzebny jest dostęp do komputera - najlepiej pracownia informatyki lub kawiarenka internetowa (max dwie osoby do jednego komputera). Terminy oraz czas trwania zajęć do uzgodnienia.
 
Dla szkół z terenu Bałut warsztaty organizujemy nieodpłatnie.
 
Dla dzieci z klas II-IV proponujemy warsztaty filmu animowanego. W czasie dwugodzinnych zajęć każde dziecko zrobi swój pierwszy film animowany.
Podsumowaniem warsztatów jest przegląd powstałych filmów.
 

KONTAKT

Zbigniew Placzyński, Bałucki Ośrodek Kultury
 
91-027 Łódź, ul. Limanowskiego 166 
 
tel. 042 651 50 30 w.18 tel. 798764227 
 
 
 
Komentarze
Brak komentarzy
Dodaj komentarz
Autor
Tytuł
Treść

Patronaty

Łódź dla dzieci, Łódź dzieciom
Bałucki Ośrodek Kultury zaprasza amatorskie teatry dziecięce i młodzieżowe działające w szkołach podstawowych, gimnazjach, ośrodkach kultury i świetlicach do udziału w 35. Ogólnopolskim Przeglądzie Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych „Dziatwa”.

Facebook

Wydarzenia

Aby zobaczyć wydarzenia kliknij na dany dzień.

Wyszukiwarka