Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom
Katalog - warsztaty edukacyjne
Warsztaty historyczneŁódź dla dzieci Łódź dzieciom

Muzeum Fabryki rozszerza swoją ofertę o warsztaty historyczne poświęcone losom fabryki w PRL. 


Zajęcia przygotowane w oparciu o materiały gromadzone przez Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Łodzi przeznaczone będą dla uczniów gimnazjów i szkół ponad-gimnazjalnych.

 
Robotnicy z " Marchlewskiego".
 
Opowieść o życiu codziennym robotników, poparta materiałami źródłowymi, filmami i zdjęciami. Kontakt z takimi symbolami minionego ustroju jak kolejki, pochody robotnicze, niedobór towarów czy kartki pozwoli bliżej poznać losy robotników żyjących i pracujących w PRL.
 
Fabryka w PRL
 
Historia gospodarki centralnie sterowanej, planów gospodarczych w czasie PRL na podstawie historii łódzkich fabryk. Źródła i filmy pokazujące działanie systemu nakazowego. Gra ekonomiczna pokazująca trudności zaistniałe w produkcji.
 
Strajki i opozycja komunistyczna w fabryce im. J. Marchlewskiego
 
Wkład łódzkiej fabryki w rozwój opozycji, udział łódzkich robotników w strajkach, a także ich losy podczas przełomów w Polsce. Warsztaty, które pozwolą poznać historię łódzkich opozycjonistów. Film i dokumenty mówiące o ich zaangażowaniu i poświęceniu.
 
 
W ofercie znajduje się także zestaw filmów dokumentalnych i oświatowych, prezentowanych w sali projekcyjnej muzeum.
 
Godziny otwarcia muzeum
 
wtorek - piątek
 
09:00 - 19:00
 
sobota, niedziela
 
11:00 – 19:00
 

Kontakt

Muzeum Fabryki
 
ul. Drewnowska 58;
 
91-002 Łódź
 
(wejście z pasażu przy Cinema City)
 
tel. 042 664 92 93
 
 
Komentarze
Brak komentarzy
Dodaj komentarz
Autor
Tytuł
Treść

Patronaty

Łódź dla dzieci, Łódź dzieciom
  Łódź Bajkowa – projekt, w ramach którego tworzony jest rodzinny szlak turystyczny po mieście Łodzi śladami małych pomników przedstawiających postaci z seriali dla dzieci i filmów Studia Małych Form Filmowych Se-ma-for.   

Facebook

Wydarzenia

Aby zobaczyć wydarzenia kliknij na dany dzień.

Wyszukiwarka