Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom
Katalog - zajęcia muzyczne
Baby Bum BumŁódź dla dzieci Łódź dzieciom

"Baby boom bum" to muzyczne warsztaty przeznaczone dla najmłodszych dzieci.

 

 

 

Docelową grupa wiekowa to milusińscy w wieku do 3 lat.
 
Warsztaty odbywają się w trzech grupach:
 
*godz. 10.00; dzieci od 0 do 12 miesięcy
 
*godz. 11.00; dzieci od 1 roku do 2 lat
 
*godz. 12.00; dzieci od 2 lat do 3 lat.
 
Zajęcia trwają 30 minut.
 
Na warsztatach obowiązuje ograniczona ilość miejsc - w każdej grupie może być  maksymalnie 15 dzieci.
 
Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja w kasie Filharmonii Łódzkiej.
 
 
Koordynatorem projektu jest Dominika Jakubowska.
 

Kontakt

Filharmonia Łódzka
 
ul. Narutowicza 20/22
 
Łódź
 
 
 
Koncepcja prof. E.E. Gordona, poparta badaniami empirycznymi, spotkała się z dużym zainteresowaniem specjalistów na całym świecie. Jest nowatorską, pionierską propozycją rozwiązań praktycznych dla edukacji muzycznej.
 
Ci, którzy dużo wiedzą o rozwoju dziecka, żartują czasami, że chcieliby umrzeć jako małe dzieci, ale najpóźniej jak tylko byłoby to możliwe. Zdają sobie bowiem sprawę, że możliwości uczenia się nigdy nie są większe niż w chwili narodzin. Wobec tego przyjmując, że najważniejszym okresem dla uczenia się jest czas od pierwszych chwil po urodzeniu (a może jeszcze przed tym faktem) do ukończenia trzeciego roku życia, należy kierować dzieckiem tak, aby odbierało nieustrukturowane, nieformalne oddziaływania. Kolejny pod względem ważności okres to lata między trzecim a piątym rokiem - okres oddziaływań już ustrukturowanych, ale wciąż nieformalnych, realizowanych przez dom rodzinny lub przedszkole.
 
To, czego dziecko uczy się podczas pierwszych pięciu lat życia, tworzy podstawę dla całej późniejszej edukacji, która tradycyjnie rozpoczyna się wraz z przekroczeniem progu przedszkolnej czy szkolnej "zerówki". Im wcześniej dziecko uzyska tę podstawę, tym więcej skorzysta z późniejszej edukacji i odwrotnie - im później tego dokona, tym gorsze będą dalsze efekty.
 
Po raz drugi nie powtórzy się okazja do nadrobienia tych zaniedbań, a nauczanie w takiej sytuacji będzie miało charakter jedynie wyrównawczy, a nie wzbogacający.
 
*(Gordon E.E. 1997 Umuzykalnienie niemowląt i małych dzieci, str.5)
 
 
Komentarze
Brak komentarzy
Dodaj komentarz
Autor
Tytuł
Treść

Patronaty

Łódź dla dzieci, Łódź dzieciom
Bałucki Ośrodek Kultury zaprasza amatorskie teatry dziecięce i młodzieżowe działające w szkołach podstawowych, gimnazjach, ośrodkach kultury i świetlicach do udziału w 35. Ogólnopolskim Przeglądzie Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych „Dziatwa”.

Facebook

Wydarzenia

Aby zobaczyć wydarzenia kliknij na dany dzień.

Wyszukiwarka