Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom
Katalog - zajęcia muzyczne
Mały salon muzycznyŁódź dla dzieci Łódź dzieciom

Pałac Herbsta zaprasza na cykl koncertów o charakterze edukacyjnym przeznaczonych dla dzieci w wieku 6-10 lat. 


 

Kameralne spotkania przy muzyce, w gronie rodzinnym lub bliskich znajomych były popularnym sposobem spędzania wolnego czasu w zamożnych domach fabrykanckich. Spotkania takie były często okazją dla dzieci i młodzieży kształconych „w rozmaitych talentach” do pierwszych publicznych prezentacji nabytych umiejętności.
 
Do tej dziewiętnastowiecznej tradycji nawiązują koncerty w Pałacu Edwarda i Matyldy Herbstów; spotkania odbywają się w sali balowej.
 
Program koncertów:
 
Rodzinne muzykowanie
 
Spotkanie będzie dla dzieci okazją do przypomnienia sobie rodzin instrumentów muzycznych. Zostaną zaprezentowane instrumenty smyczkowe, dęte i perkusyjne. Uczestnicy posłuchają także kilku utworów muzycznych w wykonaniu zaprzyjaźnionych z Małym Salonem Muzycznym grających i śpiewających rodzin.
 
W czasie warsztatów plastycznych wykonają różnymi technikami plastycznymi portrety swoich najbliższych.
 
 
Jesienne nastroje
 
Podczas listopadowego spotkania będzie można posłuchać muzyki w jesiennym nastroju. W czasie wspólnych muzyczno-rytmicznych zabaw uczestnicy wykonają na dziecięcych instrumentach perkusyjnych, wymyślony przez siebie utwór muzyczny, naśladujący odgłosy jesiennej pogody. Podczas warsztatów plastycznych porozmawiają o znaczeniu barw, oraz stworzą jesienne krajobrazy.
 
 
Witamy w Aniołkowie
 
Na świąteczne spotkanie przygotujemy przedstawienie bożonarodzeniowe. Później dzieci wezmą udział we wspólnym kolędowaniu, a w czasie warsztatów plastycznych wykonają różnymi technikami świąteczne aniołki oraz inne choinkowe ozdoby.
 
 
W karnawale, w karnawale...
 
Podczas koncertu dzieci usłyszą utwory o charakterze rozrywkowym w wykonaniu małych artystów. Będą miały także okazję poznać różne tańce, które zobaczą w wykonaniu zespołu tanecznego i pary tancerzy. Wezmą także udział we wspólnych zabawach i tańcach karnawałowych. Warsztaty plastyczne będą okazją do przygotowania elementów strojów karnawałowych.
 
 
Na cztery czy na sześć
 
Spotkanie będzie poświęcone zagadnieniom dotyczącym rytmu i pulsu w muzyce. Dzieci wezmą udział w zabawach rytmicznych, z wykorzystaniem różnych rekwizytów oraz wysłuchają utworów muzycznych wykonanych na instrumentach perkusyjnych.
 
Podczas warsztatów plastycznych uczestnicy odkryją, że rytm może być również obecny w sztuce oraz za pomocą stempli wykonają pracę plastyczną przedstawiającą rytm.
 
 
Wiosenne święta
 
Krótki koncert wypełnią utwory muzyczne o wiosennej tematyce. Następnie dzieci we wspólnych działaniach rytmiczno-muzycznych poznają tradycyjne i nowe zabawy o tematyce świątecznej.
 
W czasie warsztatów plastycznych uczestnicy zapoznają się z podstawowymi zasadami kompozycji i wiosenną kolorystyką. Zaprojektują i wykonają własne kartki świąteczne.
 
 
Muzyka z różnych stron świata
 
Podczas koncertu dzieci usłyszą utwory muzyczne pochodzące z odległych zakątków świata. Wezmą udział w zabawach muzycznych innych narodów oraz poznają tradycyjne tańce.
 
Warsztaty plastyczne będą poświęcone wykonaniu elementów stroju hawajskiego. (naszyjnik z kwiatów lub spódnicę).
 
 
Grajmy razem
 
Wykonawcami koncertu będą mali dorośli artyści. Dzieci wezmą udział we wspólnych zabawach muzycznych oraz zagrają wspólnie tworząc orkiestrę. Podczas warsztatów plastycznych dzieci razem z rodzicami wykonają prace plastyczne.
 
Prowadzenie: Magdalena Włodarczyk, Beata Łaźniewska
 
cena: 8 zł (dzieci), 10 zł (dorośli)
 
 
 
Zainteresowanych prosimy o kontakt pod nr tel. 674 96 98 w. 26
 
 
 
 
 
Pałac Herbsta
 
Oddział Muzeum Sztuki w Łodzi
 
ul. Przędzalniana 72
 
90 - 338 Łódź
 
 
Misją Działu Edukacji jest upowszechnianie dorobku XIX wiecznej sztuki i kultury poprzez organizacje zajęć edukacyjnych.
 
Celem działań edukacyjnych jest przygotowanie do świadomego kontaktu z historią w kontekście dziedzictwa kultury europejskiej, poszerzanie wiedzy i zdobywanie nowych wiadomości oraz kształtowanie wrażliwości estetycznej i rozwijanie wyobraźni twórczej. Drogą realizacji tych celów mają być warsztaty muzealne, spotkania i sesje naukowe oraz publikacje o charakterze edukacyjnym.
 
 

 

Komentarze
Brak komentarzy
Dodaj komentarz
Autor
Tytuł
Treść

Patronaty

Łódź dla dzieci, Łódź dzieciom
Bałucki Ośrodek Kultury zaprasza amatorskie teatry dziecięce i młodzieżowe działające w szkołach podstawowych, gimnazjach, ośrodkach kultury i świetlicach do udziału w 35. Ogólnopolskim Przeglądzie Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych „Dziatwa”.

Facebook

Wydarzenia

Aby zobaczyć wydarzenia kliknij na dany dzień.

Wyszukiwarka