Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom
Konkursy
Wyczaruj Misia - konkursłódź dla dzieci Łódź dzieciom

Już po raz trzeci dom Uszatka i Colargola organizuje dziecięcy konkurs na własnoręcznie wykonanego misia. Tym razem dołącza do niego również konkurs…literacki! Wszystko to z okazji 10. Światowego Dnia Pluszowego Misia, który przypada na 25. listopada.


 

Jak wiadomo, cała niedźwiedzia rodzina szczególnie bliska jest Se-ma-for Muzeum Animacji. To tu mieszkają najsławniejsze Misie i misiowe skarby narodowe Polaków – Uszatek, Colargol i Trzy Misie. Do grona tego dołącza ostatnio nieśmiało baryłkowaty niedźwiadek Benek z najnowszej produkcji studia o „Zajączku Parauszku”. Cała ta drużyna będzie patronowała konkursowi „Wyczaruj Misia”, na który co rok dzieci przysyłają setki niezwykłych, małych dzieł. 

Konkurs plastyczny odbywa się w trzech kategoriach wiekowych – 4-6 lat, Klasy I-III oraz IV do VI szkoły podstawowej. Każdy z uczestników może wykonać jedną pracę w dowolnie wybranej technice. Mogą to być zarówno rysunki, jak i wyklejanki, kolaże, prace szyte lub rzeźbione. Ponieważ co rok przybywa pomysłów na nowe techniki, a organizatorzy nie chcą ograniczać wyobraźni dzieci, nagradzane kategorie ustalone zostaną dopiero po zakończeniu naboru. Mile widziane są prace zbiorowe, a każda placówka może ich przysłać maksymalnie 20.

W Dniu Pluszowego Misia, na który Muzeum przygotowuje szereg atrakcji dla dzieci, odbędzie się mała wystawa, a niespełna tydzień później zostaną ogłoszeni zwycięzcy.

Po raz pierwszy konkursowi plastycznemu towarzyszyć będzie konkurs literacki na temat Misiów. Wiersz, opowiadanie lub list do Misia będzie można przesłać na adres Muzeum lub oddać osobiście. 

Wszystkie prace można nadsyłać do Muzeum do 23 listopada 2012 roku, drogą pocztową na adres Fundacja Filmowa Se-ma-for, ul. Targowa 1/3 bud. 24, 90-022 Łódź. Prace można oddawać też osobiście: Se-ma-for Muzeum Animacji, ul. Tuwima 54, zaś prace literackie dodatkowo pocztą elektroniczną na adres n.korzeniowska@se-ma-for.com.   Wyniki konkursu zostaną zamieszczone na stronie www.se-ma-for.com/pl/muzeum 30 listopada 2012 r. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 14 grudnia w Se-ma-for Muzeum Animacji. 

Do zgłoszenia należy dołączyć metrykę pracy. Szczegóły znajdują się w REGULAMINIE KONKURSU na stronie www.se-ma-for.com/pl/muzeum

Konkurs organizowany jest przy współpracy z Łódzkim Domem Kultury.

Stałym Partnerem Se-ma-for Muzeum Animacji jest Narodowe Centrum Kultury.

25 listopada najsympatyczniejsza wśród dziecięcych zabawek obchodzi 110 urodziny, ale świętuje się je dopiero od dziesięciu lat. Nobliwy pluszak w setkach różnych wydań pojawia się dosłownie na całym świecie, a historia jego powstania jest równie sympatyczna, jak i jej bohater. Z angielska nazwany Teddy Bear imię swoje wziął od Theodora Roosevelta, który podczas polowania ulitował się nad małym niedźwiadkiem. Historię opisał „The Washington Post”, przedstawiając karykaturę prezydenta – obrońcy. Temat natychmiast podchwycił jeden z producentów zabawek, nie zdając sobie zapewne sprawy, ze stworzy tym samym postać kultową. 

 
Komentarze
Brak komentarzy
Dodaj komentarz
Autor
Tytuł
Treść

Patronaty

Łódź dla dzieci, Łódź dzieciom
Bałucki Ośrodek Kultury zaprasza amatorskie teatry dziecięce i młodzieżowe działające w szkołach podstawowych, gimnazjach, ośrodkach kultury i świetlicach do udziału w 35. Ogólnopolskim Przeglądzie Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych „Dziatwa”.

Facebook

Wydarzenia

Aby zobaczyć wydarzenia kliknij na dany dzień.

Wyszukiwarka