Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom
Weekend z dziećmi
Dlaczego słonie mają trąby?łodź dla dzieci Łódź dzieciom

Baśniowa Kawiarenka zaprasza na afrykańską opowieść dla dzieci.


"Dlaczego słonie mają trąby – opowieści afrykańskie" to trzy zabawne opowieści: o słoniątku, które było bardzo ciekawe; o wyjątkowo leniwym wielbłądzie i o niezbyt rozgarniętym i łatwowiernym wielorybie. Autor opowiada dzieciom, że zwierzęta kiedyś wyglądały zupełnie inaczej. Słonie nie miały trąb, wielbłądy garbów – a wieloryby zjadały nie tylko ryby. To właśnie te cechy sprawiły, że zwierzęta dziś wyglądają zupełnie inaczej. Poprzez zachowania zwierząt młody widz poznaje świat ludzi. Dowie się, że warto być ciekawym, że lenistwo nie popłaca, a głupota do niczego dobrego nie prowadzi.

 

W przedstawieniu usłyszymy zabawne piosenki w afrykańskich rytmach i zobaczymy kilkanaście dowcipnie skonstruowanych lalek w kolorach i wzorach typowych dla tej kultury

 

Reżyseria: zbiorowa (Urszula Binkowska, Włodzimierz Twardowski)

Scenografia: Maria Kostrzewska

Wykonanie lalek: Janina Kamińska

Teksty piosenek: Jan Tomasz Pieczątkowski

Konsultacja muzyczna: Tomasz Walczak

Obsada: Urszula Binkowska, Danuta Siempińska, Włodzimierz Twardowski

Przedstawienie zrealizowane zostało na podstawie opowiadań „Takie sobie bajeczki” R. Kiplinga (autora m.in. „Księgi dżungli”, laureata nagrody Nobla).

 

termin: 27 maja 2018 r. godz. 13.00

 

Kontakt

Baśniowa Kawiarenka

Łódź, ul. Narutowicza 79c

tel.: 42 632 21 21

Łódź
Komentarze
Brak komentarzy
Dodaj komentarz
Autor
Tytuł
Treść

Patronaty

Łódź dla dzieci, Łódź dzieciom
  Łódź Bajkowa – projekt, w ramach którego tworzony jest rodzinny szlak turystyczny po mieście Łodzi śladami małych pomników przedstawiających postaci z seriali dla dzieci i filmów Studia Małych Form Filmowych Se-ma-for.   

Facebook

Wydarzenia

Aby zobaczyć wydarzenia kliknij na dany dzień.

Wyszukiwarka