Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom
Weekend z dziećmi
Pippi w Teatrze Nowymłodź dla dzieci Łódź dzieciom

Piegusy i Marchewki przybywajcie do Dużej Sali Teatru Nowego im. K. Dejmka w Łodzi (ul. Więckowskiego 15). Czeka tam na nie wrażeń bez liku! 

 

Któż nie zna Pippi, najsilniejszej dziewczynki na świecie, która potrafi jedną ręką podnieść konia, pogonić policjantów, próbujących zabrać ją do domu dziecka, pokonać groźnego byka i bez strachu karmić duchy?

Przedstawienie jest teatralizacją klasycznej pozycji literatury dziecięcej pióra Astrid Lindgren. To opowieść o dziewięciolatce, której mama nie żyje, a tata zaginął gdzieś na morzach. Rudowłosa, piegowata Pippi mieszka na obrzeżach małego miasteczka w Willi Śmiesznotce tylko z koniem i małpką zwaną Panem Nilssonem. Z workiem pełnym złotych monet świetnie jednak daje sobie radę w życiu, kierując się zawsze dobrem innych. Jej słowa i czyny często obnażają zakłamanie i rutynę dorosłych. Żywiołowa, zadziorna Pippi opowiada niestworzone, podszyte absurdalnym humorem historie i przeżywa wraz ze swoimi przyjaciółmi Tommym i Anniką wiele zabawnych, ale też pouczających przygód.

 
występują: Kamila Salwerowicz, Gracjan Kielar, Kamila Wojciechowicz, Michał Bieliński, Małgorzata Skoczylas, Barbara Dembińska, Mirosława Olbińska, Jerzy Krasuń, Wojciech Bartoszek, Sławomir Sulej, Paweł Audykowski, Piotr Seweryński, Magda Kaszewska, Wojciech Oleksiewicz
 
 
Spektakl dla dzieci (7 - 11 lat).
 
 

termin: 8 i 9 marca 2017,  godz. 10.00

 

Kontakt

Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi
 
ul. Zachodnia 93, 90-402 Łódź
 
telefony:
 
Biuro obsługi widzów – (042) 630 20 86
 
Kasy:
 
duża Sala - (042) 636 05 92, wejście od ul. Więckowskiego 15
 
Mała Sala - (042) 633 44 94 wew. 317 lub 514 600 161, wejście od ul. Zachodniej 93
 

 

Komentarze
Brak komentarzy
Dodaj komentarz
Autor
Tytuł
Treść

Patronaty

Łódź dla dzieci, Łódź dzieciom
Bałucki Ośrodek Kultury zaprasza amatorskie teatry dziecięce i młodzieżowe działające w szkołach podstawowych, gimnazjach, ośrodkach kultury i świetlicach do udziału w 35. Ogólnopolskim Przeglądzie Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych „Dziatwa”.

Facebook

Wydarzenia

Aby zobaczyć wydarzenia kliknij na dany dzień.

Wyszukiwarka