Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom
Weekend z dziećmi
Wyjątkowy wykład na ŁUD!łodź dla dzieci Łódź dzieciom

Łódzki Uniwersytet Dziecięcy zaprasza na wyjątkowy wykład dla dzieci.


W sobotę 13 maja o godz. 10.00 i 12.00 na Politechnice Łódzkiej w Gmachu Trzech Wydziałów, III piętro, aula F10 odbędą się po raz pierwszy w historii dziesięcioletniej współpracy firmy Boeing i Łódzkiego Uniwersytetu Dziecięcego Politechniki Łódzkiej wykład inżyniera Juana (Tony’ego) Castilleja Jr, który opowie dzieciom o podróżach pozaziemskich i budowaniu wspólnie z NASA  przyszłości załogowych lotów kosmicznych. 

NASA prowadzi intensywne przygotowania do podróży na Marsa przy użyciu statku kosmicznego i nowoczesnej rakiety nośnej, które pozwolą nam dotrzeć dalej niż kiedykolwiek w historii. Firma Boeing wspiera śmiałą misję NASA mającą na celu wysłanie ludzi na Marsa i zapewnienie im bezpiecznego powrotu. Boeing szczyci się zbudowanym przez siebie statkiem CST-100 Starliner przeznaczonym do transportu astronautów na orbitę okołoziemską oraz w zbudowaniu  systemu rakiet nośnych zdolnych wynieść statek kosmiczny na Marsa. Jako inżynier biorący udział w budowie tej nowej generacji statków i rakiet kosmicznych Juan Castilleja podzieli się z nami szczegółami kolejnego kroku ludzkości w podróży pozaziemskiej.

 
Wykład będzie tłumaczony symultanicznie z języka angielskiego na polski.
 
Juan (Tony) Castilleja Jr. jest inżynierem Pionu Eksploracji Kosmosu firmy Boeing zaangażowanym w prace zespołu budującego rakiety nośne i załogowego statku CST-100 Starliner. Wspiera program system rakiet nośnych do misji na Marsa. Tony jest również zasłużonym propagatorem edukacji STEM (Science Technology Engineering Math).

 

Wykład będzie transmitowany na żywo (godz. 10.00 i 12.00):

zapraszamy do oglądania transmisji na żywo: http://www.cm.p.lodz.pl/live/archiwum/46/nazywo/57

 

 

termin:  13 maja 2017 roku

 

ŁUD stworzony został z myślą o dzieciach w wieku 7 - 12 lat, które są ciekawe świata i chcą pobawić się w studiowanie. Dzieci mają okazję poczuć się prawdziwymi studentami. Chodzą na wykłady, które odbywają się w auli, otrzymają legitymację i po każdym wykładzie wpis (stempelek) do indeksu. Na koniec studiów, czyli po jednym semestrze dzieci otrzymają dyplom, który jest potwierdzeniem uczestnictwa, nie jest dokumentem.

W ciągu ostanich pięciu lat „studiowało” na Politechnice Łódzkiej 5845 dzieci. Odbyło się 105 wykładów, ponad 1800 warsztatów, kilkanaście koncertów, wystawa zdjęć, pierwsza konferencja dla dzieci na PŁ.

W tym czasie inicjatywa została kilkakrotnie wyróżniona:

- 2009 organizator i pomysłodawca ŁUD Anna Janicka otrzymała tytuł „Damy Sukcesu 2008”

- 2010 Anna Janicka otrzymała nominację do tytułu „Łodzianin Roku 2009”

- 2011 ŁUD został uznany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej „Miejscem Odkrywania Talentów”

- 2012  ŁUD został wymieniony w rocznym raporcie „Corporate Citizenship 2011 – Boeing in the World” wśród innych wspieranych przez Firmę Boing projektów edukacyjnych z całego świata.

Łódzki Uniwersytet Dziecięcy należy do Europejskiej Sieci Uniwersytetów Dziecięcych EUCU.NET.  W celu propagowania idei uniwersytetów dziecięcych ŁUD utworzył stronę, na której są zamieszczone linki do uniwersytetów dziecięcych w Polsce:

http://uniwersytetydzieciece.lud-rekrutacja.p.lodz.pl/index.html 

 

 

patronat medialny nad uniwersytetem:

 
Komentarze
Brak komentarzy
Dodaj komentarz
Autor
Tytuł
Treść

Patronaty

Łódź dla dzieci, Łódź dzieciom
  Łódź Bajkowa – projekt, w ramach którego tworzony jest rodzinny szlak turystyczny po mieście Łodzi śladami małych pomników przedstawiających postaci z seriali dla dzieci i filmów Studia Małych Form Filmowych Se-ma-for.   

Facebook

Wydarzenia

Aby zobaczyć wydarzenia kliknij na dany dzień.

Wyszukiwarka