Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom
Podróże - Jak długa i szeroka: a to Polska właśnie
Bałtów - Jura Parkłódź dla dzieci Łódź dzieciom

 

 Co fascynuje 3 latka bardziej niż Scooby Doo? Dinozaury! Odkryliśmy je w Bałtowie, w Jura Parku.


 

Kilka dni zajęło nam wyszukiwanie kwatery. W końcu, dzięki świetnie zorganizowanej stronie Bałtowskiego Parku, trafiliśmy na Panią Krystynę, z Gospodarstwa Agroturystycznego Pod Modrzewiem, która po niedługim czasie okazała się Babcią i Ciocią i w ogóle wszystkim, co najlepsze (mam wrażenie, że to dzięki zaparkowanemu na tyłach podwórka traktorowi, który mogliśmy „zwiedzać” do woli).

Jak dojechać?

Na miejsce dojechaliśmy PKS’em. Stamtąd wzięliśmy taksówkę do Bałtowa (straszne męki podczas ustalania ceny z kierowcą). Taksówki zaparkowane są na Dworcu PKS, w Ostrowcu Świętokrzyskim, a cenę radzę ustalić z góry! Z Bałtowa odebrała nas już właścicielka domu, w którym mieliśmy zamieszkać.

MERITUM

Bałtów i okoliczne wioski czekają na Małych Turystów. Praktycznie każde gospodarstwo agroturystycze ma plac zabaw. Sąsiad babci Krysi miał kucyka, więc poszliśmy go okiełznać. Po wsi włóczył się przyjazny pies, który oprowadził nas po znajomych sobie kątach.

W samym centrum Bałtowa możecie zabawić się w grupę archeologów poszukujących śladów przeszłości. Gdzieś na poboczu, w okolicy żwirowanego parkingu, tuż przy głównej ulicy jest ścieżka. Prowadzi ona do kamienia, w którym jest odcisk… ach! na pewno sami go znajdziecie!

Zwiedzanie samego Parku to bardzo ciekawa przygoda. Myślę, że bez względu na temperament czy zainteresowania, każde z dzieci będzie się tu po prostu dobrze bawić! Znajdziecie na przykład staw, a nad nim zawieszone latające stworzenia, które robią ogromne wrażenie na Małych Turystach. Jest 16 metrowej długości dinozaur, który nijak nie zmieścił się w naszym obiektywie. Jest gdzie zjeść, wypić, a nawet wydać pieniądze na pamiątki (obowiązkowo!). Ale przede wszystkim jest plac zabaw. Taki prawdziwy, ze zjeżdżalnią, piaskownicą, zakopanymi szczątkami dinozaura (łopatki leżą na piasku i tylko czekają na Waszych małych odkrywców). Na środku wspomnianego placu przycupnął jeden z mieszkańców parku, na którym można usiąść. W sezonie możecie trafić na dodatkowe atrakcje, jakie Park ma w swoim repertuarze: warsztaty plastyczne i płukanie złota.

Łódź dla dzieci ŁÓdź dzieciom  W drodze do Jura Parku.

 

Czas na lunch!

Tak naprawdę dobrze zjeść można na terenie Parku. Jeśli w Bałtowie zostaniecie dłużej, nie pozostanie Wam nic, jak odwiedzić …  smętną restaurację oraz „bar” z frytkami i rybami. Byliśmy tam prawie dwa lata temu, może coś się zmieniło? Powiedzcie nam o tym. Polecam wyżywienie u gospodarzy, u których będziecie mieszkać. Możecie się umówić na konkretną godzinę tak, żeby zrealizować zaplanowane wycieczki czy spacery. Wczesną wiosną okolica jest naprawdę urocza.

Dobra rada!

Rodzicu, jeśli podróżujesz tylko z dzieckiem, wynajmując pokój negocjuj cenę! Nie zabierasz ze sobą drugiej dorosłej osoby, a najczęściej w układzie 2+1, ten 1 czyli dziecko jest objęty zniżką. Nie targuj się i nie wykłócaj. Po prostu dzwoń tak długo, aż ktoś życzliwy Cię zrozumie i potraktuje poważnie. Moje argumenty? Najczęściej wskazuję na to, że „półtora” zużywa mniej prądu i wody… Szukając pokoju, wybierajcie ten z łazienką, albo tuż obok. Ponieważ byliśmy przed sezonem (otwiera go długi weekend majowy), przestronną łazienkę mieliśmy praktycznie do własnej dyspozycji.

 

Przydatne linki:

Strona Jura Parku: www.juraparkbaltow.pl

Strona Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Gminy Bałtów "Bałt": www.baltow.info

Informacja o noclegach: www.agrobaltow.pl

 

I jeszcze jedno! Bardzo specjalna informacja dla Małych Turystów! Wjeżdżając do Bałtowa (od strony Ostrowca) po prawej stronie będziecie mijali rzeczkę. Wypatrujcie uważnie, żebyście nie przegapili swojego pierwszego dinozaura jeszcze zanim zabawa zacznie się na dobre!

 

Jo&Fil

 

 

 

Komentarze
Brak komentarzy
Dodaj komentarz
Autor
Tytuł
Treść

Patronaty

Łódź dla dzieci, Łódź dzieciom
Bałucki Ośrodek Kultury zaprasza amatorskie teatry dziecięce i młodzieżowe działające w szkołach podstawowych, gimnazjach, ośrodkach kultury i świetlicach do udziału w 35. Ogólnopolskim Przeglądzie Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych „Dziatwa”.

Facebook

Wydarzenia

Aby zobaczyć wydarzenia kliknij na dany dzień.

Wyszukiwarka