Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom
Podróże - Jak długa i szeroka: a to Polska właśnie
Zamek w Książułódź dla dzieci Łódź dzieciom

Z zewnątrz Zamek w Książu jest jedną z najpiękniejszych budowli Dolnego Śląska. 


Szczególnie majestatycznie wygląda ze Skały Olbrzyma znajdującej się w pobliżu parkingu. Po minięciu małego placu zabaw przechodzimy przez bramę, budynki oficyny, obecnie przeznaczone na restaurację i recepcję hotelu, dochodzimy do samego zamku.

Jak dojechać?

Zamek w Książu położony jest w granicach Wałbrzycha na terenie Książańskiego Parku Krajobrazowego. To element Szlaku Zamków Piastowskich. Jest to trzeci co do wielkości zamek w Polsce (po zamku w Malborku i Zamku Królewskim na Wawelu).

MERITUM

Wnętrza zamkowe są dalekie od wspaniałości, które moglibyśmy oglądać jeszcze sto lat temu. W czasie marszu na Berlin podczas II wojny światowej w zamku stacjonowali żołnierze Armii Czerwonej, niszcząc całe wyposażenie. Spalone zostały nie tylko zabytkowe meble, żyrandole. Podobno popiół ze zbiorów zamkowej biblioteki wyścielający jej podłogę miał metr wysokości...

Obecnie można zwiedzać większą część sal zamkowych. Część budynku stanowi hotel, stąd w wiekowych korytarzach można się natknąć na windę. Sale zamkowe są urządzone w różnych stylach, ale generalnie są raczej puste. Pałac można zwiedzać samodzielnie, wyznaczoną trasą, lub z przewodnikiem, który oprowadza po najlepiej zachowanych lub odrestaurowanych wnętrzach. Bilety wstępu do zamku kosztują 12 zł (wersja bez przewodnika, ulgowy - 8 zł), dodatkowo płatne jest fotografowanie (6 zł). Fotografia profesjonalna jest płatna osobno (np. zdjęcia ślubne), zakazane jest również publikowanie i rozpowszechnienie zdjęć/filmów bez zgody dyrekcji zamku.

O wiele piękniejsze od wnętrz są zamkowe dziedzińce i ogrody. Z zadbanych, zielonych alejek podziwiamy kunszt budowniczych wspaniałych murów zamkowych.

 

Dobra rada

więcej informacji: www.ksiaz.walbrzych.pl

 

Malwina i Artur Flaczyńscy

www.flaczynscy.art.pl

 

 
Komentarze
Brak komentarzy
Dodaj komentarz
Autor
Tytuł
Treść

Patronaty

Łódź dla dzieci, Łódź dzieciom
Projekt „Mały książkomaniak” to szereg działań, które mają na celu promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. \

Facebook

Wydarzenia

Aby zobaczyć wydarzenia kliknij na dany dzień.

Wyszukiwarka