Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom
Podróże - Znane/nieznane: Łódź i okolice
Arboretum w Rogowiełódź dla dzieci Łódź dzieciom

Arboretum w Rogowie należy do najciekawszych i największych arboretów w Europie. 


Znajdują się tutaj przebogate zbiory najbardziej osobliwych i rzadkich drzew i krzewów z całego świata – od Ameryki Północnej i Azji, bo wyjątkowe okazy z Nowej Zelandii i Ameryki Południowej.

Łódź dla dzieci Łódź dzieciom Bogactwo roślin sprawia, że o każdej niemal porze roku kwitną tutaj jakieś gatunki – nawet zimą. Nad ogrodem królują malownicze sosny, które dodają temu miejscu uroku i tajemniczości, a przy okazji tworzą specyficzny, łagodny mikroklimat.

Od początku istnienia (1923r.) związane jest Wydziałem Leśnym SGGW, dlatego oprócz egzotycznych drzew i krzewów w Arboretum znajdują się liczne poletka doświadczalne z obcymi gatunkami drzew leśnych. Po wojnie powstało tu także Alpinarium, czyli ogród skalny – ulubione miejsce dzieci – w którym kwitną liczne rośliny górskie. W stawach rosną różnokolorowe odmiany lilii wodnych między którymi pływają setki ryb.

W 2008r. Arboretum w Rogowie zdobyło tytuł „Perły w Koronie Ziemi Łódzkiej” jako największa atrakcja turystyczna regionu łódzkiego.

Wycieczki plenerowe dla dzieci odbywają się tu właściwie przez cały rok, jednak najbardziej oblegane terminy to czas kwitnienia azalii i różaneczników (przełom maja i czerwca) oraz jesienne przebarwienia klonów (połowa października). Ze względu na ogromną różnorodność zgromadzonych tu roślin, dzieci przyjeżdżając do Arboretum o każdej porze roku, mają szansę zobaczyć oryginalne, kwitnące drzewa, krzewy i byliny, poznać ich historię oraz ciekawostki z nimi związane. Spacerując po ogrodzie można również natknąć się na jego stałych mieszkańców: dzięcioły, kolorowe sójki, lisy, kuny, rude wiewiórki, zaskrońce i wszędobylskie żaby.

Łódź dzieciom Łódź dla dzieci Aby uatrakcyjnić zwiedzającym pobyt w Arboretum od kilku lat organizowane są tu imprezy plenerowe: Święto Wiosny (ostatnia niedziela kwietnia) oraz Święto Jesieni (ostatnia niedziela września). Nowością jest także organizowany na przełomie wiosny i lata piknik ekologiczny pt. „Lato pod drzewami”, a także coroczne letnie koncerty plenerowe w ramach festiwalu „Kolory Polski”.

Każdy, kto chce uciec od zgiełku miasta i odetchnąć świeżym powietrzem, znajdzie tu dla siebie taką oazę spokoju.

Wszelkie potrzebne informacje dotyczące godzin otwarcia, cen biletów oraz programu imprez dostępne są na oficjalnej stronie ogrodu:

www.arboretum.sggw.pl

 

 

Komentarze
Brak komentarzy
Dodaj komentarz
Autor
Tytuł
Treść

Patronaty

Łódź dla dzieci, Łódź dzieciom
Bałucki Ośrodek Kultury zaprasza amatorskie teatry dziecięce i młodzieżowe działające w szkołach podstawowych, gimnazjach, ośrodkach kultury i świetlicach do udziału w 35. Ogólnopolskim Przeglądzie Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych „Dziatwa”.

Facebook

Wydarzenia

Aby zobaczyć wydarzenia kliknij na dany dzień.

Wyszukiwarka