Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom
Podróże - Znane/nieznane: Łódź i okolice
Łagiewniki zimąłódź dla dzieci Łódź dzieciom

Niewiele jest miast w Polsce, a nawet na świecie, które mają taki potencjał terenów leśnych jak Łódź. 


Las Łagiewnicki położony zaledwie kwadrans drogi od centrum miasta, jest jednym z największych miejskich kompleksów leśnych w Europie i zajmuje obszar 1205 ha. To świetne miejsce do spędzania czasu wolnego z dziećmi zarówno latem jak i zimą.

Jak dojechać?

Las Łagiewnicki od zachodu graniczy z ulicą Łagiewnicką, od południa z osadą Rogi i Osiedlem Powstania 1863 r., od wschodu z osadami Modrzew, Moskule i Łodzianka, zaś od północy z osadą Skotniki, zbiegając się z administracyjną granicą miasta Łodzi. Najszybciej i najprościej dojechać tam samochodem lub komunikacją miejską. Do Arturówka autobusem nr 66, do samego lasu - od strony Radiostacji nr 51.

Aktualne rozkłady jazdy

MERITUM

Na terenie Łagiewnik znajduje się jeden z pałaców pofabrykanckich Ludwika Heinzla, jak również należący do pałacu folwark z charakterystyczną wieżyczką stajni. W roku 1946, uwzględniając korzystne warunki klimatyczne, kompleks ten przekształcono w Sanatorium Przeciwgruźlicze dla Dzieci.

Również tutaj, u podnóża Wzgórz Łagiewnickich swój początek bierze rzeka Bzura, która płynąc ku zachodowi, tworzy trzy większe zbiorniki wodne, zwane Arturówkiem. Położone w malowniczej dolinie wśród lasu, dały początek największej w Łodzi bazie rekreacyjno-wypoczynkowej z przystanią kajakowo-wioślarską.

Z myślą o ochronie przyrody, począwszy od roku 1965, wytyczono tu wiele szlaków pieszych i rowerowych, ścieżki przyrodniczo-leśne oraz umieszczono tablice, informujące o walorach i historii danego miejsca. Las to również atrakcyjne miejsce dla różnych form rekreacji i wypoczynku. Latem można spotkać osoby uprawiające jazdę konną, zimą narciarzy.

Łagiewniki zimą cieszą się dużą popularnością wśród Łodzian, szczególnie tych, którzy przyjeżdżają tam z dziećmi. Wyprawa sankami po leśnych ścieżkach, biegi na nartach, spacery, kulig wozem z końmi to wszystko czeka na nas, gdy tylko spadnie pierwszy śnieg. Dzieci chętnie dokarmiają pływające po stawach kaczki, korzystają z przygotowanej dla odwiedzających ścieżki zdrowia.

 Łódź dla dzieci Łódź dzieciom Lepimy bałwana

Łódź dla dzieci ŁÓdź dzieciom  Kulig

Gdzie spać?

Na terenie Łagiewnik istnieje możliwość noclegu w ośrodku wypoczynkowymMOSIR Łódź, choć cieszy się on większym zainteresowaniem w porze letniej.

Łódź dla dzieci ŁÓdź dzieciom  Szukamy zwierząt

Czas na lunch!

Niewiele jest miejsc, w których można dobrze zjeść na terenie Łagiewnik. My zachęcamy do odwiedzenia Restauracji Dworek na ulicy Rogowskiej 24 - idealnego naszym zdaniem lokalu na rodzinny obiad. Duża przestrzeń w środku, kącik zabaw dla dzieci, ogień w kominku, ogromny ogród (z którego korzystać można zwłaszcza lat em), a przede wszystkim smaczne jedzenie i miła oraz tolerancyjna obsługa - to wszystko sprawia, że wyjście do restauracji z dzieckiem staje się dla nas - rodziców dużą przyjemnością.

Dobre rady!

Odwiedzający Las Łagiewnicki często nie doceniają przestrzeni, jaką on zajmuje. Wędrując zwłaszcza zimą pilnujmy szlaków, stosunkowo łatwo stracić orientację w terenie.

Łódź dla dzieci Łódź dzieciom  Sankami przed siebie

 

 

 
Komentarze
Brak komentarzy
Dodaj komentarz
Autor
Tytuł
Treść

Patronaty

Łódź dla dzieci, Łódź dzieciom
Projekt „Mały książkomaniak” to szereg działań, które mają na celu promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. \

Facebook

Wydarzenia

Aby zobaczyć wydarzenia kliknij na dany dzień.

Wyszukiwarka