Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom
Podróże - Znane/nieznane: Łódź i okolice
Palmiarniałódź dla dzieci Łódź dzieciom

Niewiele jest takich miejsc w centrum miasta, gdzie można przenieść się w zupełnie inny świat. 


Serdecznie zapraszamy do Palmiarni Ogrodu Botanicznego. Centrum miasta a jednak z dala od wielkomiejskiego szumu. 

Ogromna różnorodność roślin egzotycznych zgromadzonych w jednym miejscu, soczysta zieleń przez cały rok to niewątpliwie atrakcje tego miejsca. Zabawa, nauka, poznawanie egzotycznej przyrody stają się ciekawym sposobem spędzania czasu.

Palmiarnia położona jest w Parku Źródliska I, najstarszym łódzkim parku miejskim. Jej powierzchnia ekspozycyjna wynosi 1110 m2 i składa się z 3 pawilonów: roślinności twardolistnej min. z daktylowcami, bananowcami i cytrusami; roślinności strefy równikowej i podrównikowej, gdzie podziwiać można np. egzotyczne storczyki, paprocie drzewiaste, czy sagowce oraz roślinności pustyń i półpustyń z wieloma gatunkami kaktusów oraz innych sukulentów np. opuncji, aloesów, agaw. Ponadto w okresie wiosenno-letnim dla zwiedzających udostępniony jest Ogródek Dydaktyczny, w którym znaleźć można min. ciekawostki dendrologiczne (np. mamutowca, kielichowca czy drzewo chusteczkowe), których próżno szukać w innych parkach Łodzi.

Łódź dla dzieci Łódź dzieciom  Dawidia chińska zwana drzewem husteczkowym

Palmiarnia podobnie jak Ogród Botaniczny pełni funkcje edukacyjne, popularyzacyjne i społeczne. Cyklicznie na terenie Palmiarni organizowane są wystawy tematyczne, którym towarzyszą prelekcje, pokazy oraz kiermasz roślin i literatury fachowej. Ponadto w Palmiarni udzielane są bezpłatne konsultacje i porady w zakresie pielęgnacji roślin.

Łódź dla dzieci Łódź dzieciom

Zachęcamy również do skorzystania z naszej oferty edukacyjnej skierowanej do różnych grup wiekowych: zarówno przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów jak i liceów. Zakres tematyczny zajęć prowadzonych na terenie Palmiarni obejmuje botanikę, geografię, ekologię i ochronę przyrody. W trakcie zajęć, dzieci wędrując wśród różnych stref klimatycznych poznają charakterystyczne dla nich rośliny, obserwują różne przystosowania roślin, uczą się rozpoznawania roślin użytkowych pochodzących z innych kontynentów. Obcowanie z egzotyczną przyrodą budzi w dzieciach ciekawość świata, poszerza wyobraźnię oraz przybliża je do przyrody.

Łódź dla dzieci Łódź dzieciom  zajęcia warsztatowe

Dla potrzeb edukacyjnych w poszczególnych pawilonach Palmiarni oraz w Ogródku Dydaktycznym umieszczone są tablice dydaktyczne, opisujące dane strefy klimatyczne, oraz najbardziej ciekawe elementy kolekcji. Ponadto każda roślina zaopatrzona jest w etykietę z nazwą tej rośliny oraz miejscem pochodzenia. Zajęcia prowadzimy w ciągu całego roku niezależnie od stanu pogody. Dodatkową atrakcją dla zwiedzających jest możliwość spacerowania również po zabytkowym parku otaczającym nasz budynek, odpoczynek w kawiarence Pod palmami oraz zakupienie nowej rośliny w Salonie Orchidei.

Łódź dla dzieci Łódź dzieciom  Męczennica olbrzymia

Palmiarnia czynna jest przez cały rok codziennie, oprócz poniedziałków, pierwszego dnia Świąt Bożego Narodzenia i Wielkanocy, 1 stycznia i 1 listopada oraz ostatniego tygodnia marca i lipca.

Obiekt udostępniony jest dla zwiedzających od kwietnia do września w godz.10.00-18.00 (kasa czynna do 17.30), a od października w godz. 9.00-16.00(kasa czynna do 15.30).

 

Ceny biletów:

normalny – 6,00 zł

ulgowy – 3,00 zł

przewodnik – 30 zł (po wcześniejszym, telefonicznym ustaleniu wycieczki z przewodnikiem)

Zapisy na zajęcia prowadzone są w Palmiarni

 

KONTAKT

Palmiarnia

Al. Piłsudskiego 61 (Park Źródliska I)

90-329 Łódź

tel. 42 674 96 65;

fax 42 674 50 70

e-mail: palmiarnia@botaniczny.lodz.pl 

www.botaniczny.lodz.pl/palmiarnia.html

 
Komentarze
Brak komentarzy
Dodaj komentarz
Autor
Tytuł
Treść

Patronaty

Łódź dla dzieci, Łódź dzieciom
  Łódź Bajkowa – projekt, w ramach którego tworzony jest rodzinny szlak turystyczny po mieście Łodzi śladami małych pomników przedstawiających postaci z seriali dla dzieci i filmów Studia Małych Form Filmowych Se-ma-for.   

Facebook

Wydarzenia

Aby zobaczyć wydarzenia kliknij na dany dzień.

Wyszukiwarka