Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom
Aktualności
Czy wiesz, że...Łódź dla dzieci Łodź dzieciom

 

W związku z okrągłym jubileuszem Centrum Nauki Experymentarium w łódzkiej Manufakturze zaprasza wszystkich chętnych do obejrzenia wystawy "Czy wiesz, że...?". 
łódź dla dzieci Łódź dzieciom
 

 

Ekspozycja "czy wiesz, że..." to zbiór dawnych maszyn do pisania, przyrządów fizycznych i chemicznych oraz innych urządzeń, z których niegdyś korzystano. Na zwiedzających czekają ciekawe i nietuzinkowe eksponaty: Induktor Ruhmkorrfa, Lampa Classena, Maszyna elektrostatyczna czy Eudiometr Hoffmana. To niezwykła lekcja techniki, fizyki i historii.

Wystawa poza aspektem edukacyjnym ma na celu wywołanie u zwiedzających refleksji, a nawet zaszokowania. Wiele przedmiotów prezentowanych na wystawie do dnia dzisiejszego służy nam w codziennym życiu w wersji ulepszonej.
 

Kontakt

Centrum Nauki Experymentarium

Łódź, ul. Drewnowska 58

tel. 42 632 76 04

www.experymentarium.pl

 
Komentarze
Brak komentarzy
Dodaj komentarz
Autor
Tytuł
Treść

Patronaty

Łódź dla dzieci, Łódź dzieciom
Bałucki Ośrodek Kultury zaprasza amatorskie teatry dziecięce i młodzieżowe działające w szkołach podstawowych, gimnazjach, ośrodkach kultury i świetlicach do udziału w 35. Ogólnopolskim Przeglądzie Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych „Dziatwa”.

Facebook

Wydarzenia

Aby zobaczyć wydarzenia kliknij na dany dzień.

Wyszukiwarka