Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom
Aktualności
Fundacja Gajusz szuka Świętych MikołajówŁódź dla dzieci Łodź dzieciom

Chciałbyś zostać Świętym Mikołajem, który spełnia marzenia chorych dzieci? Łódzka Fundacja Gajusz już po raz ósmy gorąco Was do tego namawia.


Dzieci, będące pod opieką gajuszowego hospicjum domowego, stacjonarnego i oddziałów onkohematologicznych szpitala przy Spornej w Łodzi, napisały górę listów do Świętego Mikołaja. Czasem same, czasem przy pomocy kogoś bliskiego. Święty Mikołaj jest dla nich kimś szczególnym - powiernikiem ich dziecięcych marzeń. A bez marzeń nie da się żyć także wtedy, kiedy się choruje.
 
Mateusz z oddziału onkohematologii szpitala przy Spornej, lat 9, ma szczególną prośbę: „Kochany Mikołaju, ponieważ jestem chłopcem, który w wyniku choroby stracił wzrok, przy pomocy mamy sprawdziliśmy na stronie internetowej zabawki dla dzieci niewidomych. I bardzo spodobała mi się kostka „Rubika” i puzzle „Mapa świata”.
 
„Najbardziej chciałbym być zdrowy i nie mam, o co prosić, ucieszę się nawet z torebki słodyczy” - zwierza się Mikołajowi 12-letni Jakub z oddziału VI onkohematologii. Po namyśle Jakub pisze post scriptum: „Chciałbym dostać jakąś grę na Play Station 3”.
 
15-letnia Milena pisze: „Drogi Mikołaju, słabo się czuję, nie mam siły i nastroju, by wymyślić prezent, ale gdybym dostała kartę podarunkową do Manufaktury, to jak lepiej się poczuje, kupię sobie coś fajnego.”
 
Jej rówieśniczka Kinga marzy o wyjeździe z mamą, tatą, siostrą i bratem do Uniejowa na termy na cały dzień.
 
A o czym marzy 12-letnia Patrycja? O ciepłym kocu, ciepłym ręczniku, koszuli nocnej (rozpinanej i Mikołajku – maskotce.
 
Prawda, że te marzenia chwytają za serce? Jeśli chcesz zostać Świętym Mikołajem, wejdź na stronę internetową Fundacji Gajusz: www.gajusz.org.pl i zobacz, o czym jeszcze marzą dzieci. Pomóż spełnić te marzenia!
 
 
Komentarze
Brak komentarzy
Dodaj komentarz
Autor
Tytuł
Treść

Patronaty

Łódź dla dzieci, Łódź dzieciom
  Łódź Bajkowa – projekt, w ramach którego tworzony jest rodzinny szlak turystyczny po mieście Łodzi śladami małych pomników przedstawiających postaci z seriali dla dzieci i filmów Studia Małych Form Filmowych Se-ma-for.   

Facebook

Wydarzenia

Aby zobaczyć wydarzenia kliknij na dany dzień.

Wyszukiwarka