Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom
Aktualności
Majowa premiera w ArlekinieŁódź dla dzieci Łodź dzieciom

Teatr Arlekin zaprasza na kolejną premierę! Tym razem na dzieci czeka Niewielki, Niemały Król.


 

"Król Maciuś I" uważany jest za jedną z najznakomitszych polskich powieści dla dzieci. Gdy do książki powraca się po latach - gdy dzieciństwo jest już tylko wyidealizowanym wspomnieniem - trudno nie oprzeć się wrażeniu, że to nie tylko baśniowa opowieść o królu-dziecku zbyt naiwnym, zbyt młodym by władać państwem nie pogrążając go w chaosie upadku. 

Czy współcześnie, w dobie kiedy, co druga reklama nawołuje do spełniania nie tylko potrzeb, ale również marzeń i zachcianek dziecka, możemy przyjąć, że najmłodsi są pełnoprawnym podmiotem życia społecznego? Czy poglądy "Starego Doktora" są dzisiaj powszednią normą wychowania i nauczania? 
Pewnie niewiele osób wie, że literackim debiutem Korczak był utwór dramatyczny i że twórczość sceniczna nie była mu obca. Jednak przeniesienie "Króla Maciusia I" na scenę to zadanie niezwykle karkołomne. Nie sposób przełożyć wprost na język teatru mieszaniny naiwnego realizmu i baśniowo opowiadanej historii o "małym królu". Być może "tłumacz" - by efektem takiej pracy była Sztuka - musi być poetą. Tak jak Joanna Kulmowa.. 
 
Przedstawienie jest zaadresowane do dzieci przedszkolnych i szkolnych klas I-IV. 
 
"NIEWIELKI, NIEMAŁY KRÓL" 
("Król Maciuś I")
 
Reżyseria: Bogdan Nauka 
Scenariusz: Joanna Kulmowa 
Scenografia: Paweł Hubiczka
Muzyka: Paweł Helebrant
 
Premiera: 26 maja 2012 godzina 19:00
 
Zapraszamy!
 
 
 
Komentarze
Brak komentarzy
Dodaj komentarz
Autor
Tytuł
Treść

Patronaty

Łódź dla dzieci, Łódź dzieciom
Projekt „Mały książkomaniak” to szereg działań, które mają na celu promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. \

Facebook

Wydarzenia

Aby zobaczyć wydarzenia kliknij na dany dzień.

Wyszukiwarka