Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom
Aktualności
Pierwsze łódzkie hospicjum prenatalneŁódź dla dzieci Łodź dzieciom

Fundacja GAJUSZ otworzyła jedno z pierwszych w Polsce i jedyne w regionie Hospicjum Perinatalne. Miejsce przeznaczone jest dla rodzin, u których w trakcie ciąży rozpoznano wady letalne płodu. Oznacza to, że u nienarodzonego dziecka zdiagnozowano chorobę, której przy obecnym stanie wiedzy nie można wyleczyć i z powodu której wiemy, że dojdzie do wczesnej śmierci dziecka. 


W ramach działalności hospicjum perinatalnego rodzina otrzyma profesjonalne wsparcie przed, w trakcie i po porodzie, także pomoc w opiece nad nowo narodzonym dzieckiem. Wyjaśnimy specyfikę choroby, rokowania, postaramy się przygotować rodzinę na to może dziać się po porodzie. Gwarantujemy wsparcie medyczne (USG genetyczne płodu, konsultacje lekarza ginekologa – położnika oraz pediatry),  psychologiczne, socjalne, duchowe.
 
Po urodzeniu dziecka z wadą letalną zapewniamy rodzinie opiekę paliatywną w hospicjum domowym  lub stacjonarnym.
 
Kobiety w ciąży mogą być skierowane do Hospicjum Perinatalnego przez lekarzy (np. ginekolog prowadzący ciążę, genetyk) lub zgłosić się samodzielnie. Pacjentka powinna przyjść na pierwszą konsultację ze skierowaniem do Poradni Psychologicznej.
 
W celu umówienia pierwszej wizyty prosimy o kontakt telefoniczny pod jeden z numerów telefonów: + 48 722 202 288 (godz. 9-17), + 48 42 207 28 60 (godz. 9-17) +48 42 632 06 06 (godz. 9-16).
 
 
 
Komentarze
Brak komentarzy
Dodaj komentarz
Autor
Tytuł
Treść

Patronaty

Łódź dla dzieci, Łódź dzieciom
  Łódź Bajkowa – projekt, w ramach którego tworzony jest rodzinny szlak turystyczny po mieście Łodzi śladami małych pomników przedstawiających postaci z seriali dla dzieci i filmów Studia Małych Form Filmowych Se-ma-for.   

Facebook

Wydarzenia

Aby zobaczyć wydarzenia kliknij na dany dzień.

Wyszukiwarka