Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom
Aktualności
Warsztaty RoboCampŁódź dla dzieci Łodź dzieciom

Uniwersytet Łódzki zaprasza na wakacyjne warsztaty RoboCAMP - pięciodniowe, kreatywne zajęcia z robotami dla dzieci w wieku 6-8 lat oraz 8-14 lat.

 

 

Wakacyjne warsztaty RoboCAMP to idealne rozwiązanie dla rodziców, którzy w tym czasie pracują i nie mają z kim pozostawić dzieci podczas wakacji lub chcą po prostu zapewnić swoim dzieciom niecodzienne atrakcje edukacyjno-rozrywkowe.

Jest to już trzecia edycja warsztatów RoboCAMP na Uniwersytecie Łódzkim. Pierwsza edycja zrealizowana podczas wakacji 2011r. oraz druga w trakcie ferii 2012 spotkały się z dużym zainteresowaniem i zadowoleniem rodziców oraz dzieci, które wzięły udział w warsztatach.

W trakcie 5 dniowych zajęć kreatywnych, razem 35 godzin zajęć dydaktycznych i warsztatów, uczestnicy udają się w fascynującą podróż po różnych obszarach nauki. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w dwóch grupach wiekowych 6-8 oraz 8-14 lat. Na zajęciach RoboCAMP dzieci w atmosferze zabawy uczą się konstruować i programować roboty, co daje im mnóstwo radości i satysfakcji. Uczestnicy poznają tajniki robotyki i programowania z wykorzystaniem najnowocześniejszych materiałów dydaktycznych (na zajęciach wykorzystywane są m.in. laptopy oraz klocki LEGO).

Dzieci, świetnie się bawiąc, niepostrzeżenie poznają zagadnienia z matematyki, fizyki i informatyki, mechaniki które podczas lekcji w szkole wydawałby się im nudne i niepotrzebne. Młodzi konstruktorzy, pracując w małych grupach, niezwykle łatwo przyswajają nowe wiadomości, uczą się pracy zespołowej i poznają smak rywalizacji. Uczestnicy zajęć RoboCAMP szybko przekonują się, że to, co wydawało się niezwykle skomplikowane, w rzeczywistości jest dziecinnie proste.

Program i tematyka zajęć zostały specjalnie opracowane dla Uniwersytetu Łódzkiego. Dla wszystkich dzieci zajęcia będą fascynujące i kształcące, pozwolą zdobyć nowe umiejętności i doświadczenia. W warsztatach mogą uczestniczyć dzieci, które brały już udział w poprzednich edycjach RoboCAMP oraz Młodzi Konstruktorzy i Inżynierowie, którzy spotkają się z RoboCAMP po raz pierwszy.

Dla uczestników poprzednich edycji opracowano warsztaty osadzone w dotychczas nie omawianych na warsztatach dziedzinach nauki oraz zmieniono program. 

Udział dzieci w warsztatach potwierdzony będzie certyfikatem RoboCAMP oraz Uniwersytetu Łódzkiego. Wręczenie certyfikatów odbędzie się w ostatnim dniu zajęć, na uroczystym zakończeniu warsztatów, w trakcie którego dzieci zaprezentują rodzicom i innym zespołom samodzielnie skonstruowane i zaprogramowane roboty. 

Cena za udział dziecka w warsztatach to 860 zł.

Pracownicy Uniwersytetu Łódzkiego oraz rodzice dzieci uczestniczących w poprzednich edycjach RoboCAMP na UŁ,  korzystają ze specjalnej ceny 760 złotych za uczestnictwo dziecka w tygodniowych warsztatach.  

Cena obejmuje udział w zajęciach, opiekę oraz katering (napoje, owoce, obiady).

Zajęcia odbędą się  w terminach 30 lipca – 3 sierpnia oraz 6 -10 sierpnia, w godz. 9:00-16:00, w Łodzi, na Wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej UŁ, ul. Pomorska 149/153.

 

Opieka nad dziećmi będzie zapewniona w godz. 7:00-18:00. Zajęcia będą realizowane w kilkunastoosobowych grupach, w których utworzone zostaną 3 osobowe zespoły. Każda grupa będzie nadzorowana przez 3 dorosłe osoby: opiekuna i dwóch lektorów merytorycznych – bezpośrednio pracujących z dziećmi wykonującymi zadania i ćwiczenia. Każdego dnia zajęć w przerwie, około godziny 13.00 będzie obiad. Dodatkowo, w przerwach przed południem i po obiedzie dzieci otrzymają owoce i napoje.

Zapisy wraz z wpłatą przyjmowane są najpóźniej do dnia 26 lipca 2012. Liczba miejsc jest ograniczona. Podobnie, jak podczas poprzednich edycji obowiązywać będzie kolejność zgłoszeń.

Zgłoszenia (wypełniony formularz z załącznika) prosimy przysyłać emailem na: ciat@uni.lodz.pl  lub faxem 42 635 49 85

Płatności prosimy przekazywać przelewem na konto:  

41 1240 3060 1111 0010 1483 7802  (Bank Pekao SA III Oddział w Łodzi)

dla: Centrum Innowacji – Akcelerator Technologii Fundacja Uniwersytetu Łódzkiego, ul. Matejki 21/23, 90-237 Łódź

z dopiskiem RoboCAMP oraz imieniem i nazwiskiem dziecka.

 

Kontakt

Centrum Innowacji – Akcelerator Technologii Fundacja Uniwersytetu Łódzkiego

e-mail: ciat@uni.lodz.pl, tel. 42 635 49 81, Piotr Berliński, Ewa Postolska

tel. komórkowy – 669 561 710

Pełne informacje o RoboCAMP (w tym również formularz zgłoszeniowy) znajdują się na stronie: www.ciat.uni.lodz.pl

 

 

Komentarze
Brak komentarzy
Dodaj komentarz
Autor
Tytuł
Treść

Patronaty

Łódź dla dzieci, Łódź dzieciom
Projekt „Mały książkomaniak” to szereg działań, które mają na celu promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. \

Facebook

Wydarzenia

Aby zobaczyć wydarzenia kliknij na dany dzień.

Wyszukiwarka