Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom
Aktualności
Z książką na walizkachŁódź dla dzieci Łodź dzieciom

Zapraszamy na II łódzkie spotkania pisarzy z młodymi czytelnikami pod hasłem „Podróż z historią i legendą”.

 

„Z ksiażką na walizkach” to akcja promująca czytelnictwo w bibliotekach miejskich i gminnych. Dla wielu dzieci jest to często pierwszy kontakt z au¬torem książek i niepowtarzalna okazja na unikatową dedykację. 
 
Pierwszy raz autorzy i ilustratorzy współpracujący z Wydawnictwem Literatu¬ra spotkali się w bibliotekach z dziećmi z województwa dolnośląskiego dzie¬sięć lat temu. Dziś coroczne spotkania młodych czytelników z pisarzami od¬bywają się również w województwach pomorskim, podkarpackim, lubuskim, małopolskim i od 2013 roku również w województwie łódzkim. 
W I edycji „Z książką na walizkach” pod hasłem „Wokół Tuwima” w województwie łódzkim uczestniczyło niemal 3000 dzieci. Obecnie do akcji przyłączyły się 42 biblioteki, potwierdzając fakt, że tego typu impreza czytelnicza spotkała się z dużym zainteresowaniem.
 
Harmonogram akcji:
 
8 maja – 9 maja
 
Spotkania autorskie w bibliotekach powiatowych, miejskich i gminnych oraz ośrodkach kultury województwa łódzkiego. W spotkaniach wezmą udział 42 placówki oraz ośmioro pisarzy dla dzieci:
 
Beata Ostrowicka
Dorota Combrzyńska-Nogala 
Kalina Jerzykowska
Kazimierz Szymeczko
Paweł Wakuła 
Renata Piątkowska
Tomasz Trojanowski 
Zuzanna Orlińska 
 
10 maja
 
Finał akcji organizowany przez Miejską Bibliotekę im. A.K. Cebrowskiego w Łowiczu odbędzie się o godz. 11.00 w Muszli Koncertowej Parku Błonie w Łowiczu. W programie m.in. baśniowy korowód ulicami miasta, występy dzieci, rozstrzygnięcie konkursów literackich i plastycznych, spotkanie z pisarzami biorącymi udział w akcji, kiermasz książek.
 
Patronat honorowy nad akcją objęła Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska, Wojewoda Łódzki Jolanta Chełmińska oraz Burmistrz Miasta Łowicza Krzysztof Jan Kaliński, a także Fundacja ABCXXI, koordynator akcji Cała Polska Czyta Dzieciom. 
 
 
Zapraszamy
 
Komentarze
Brak komentarzy
Dodaj komentarz
Autor
Tytuł
Treść

Patronaty

Łódź dla dzieci, Łódź dzieciom
  Łódź Bajkowa – projekt, w ramach którego tworzony jest rodzinny szlak turystyczny po mieście Łodzi śladami małych pomników przedstawiających postaci z seriali dla dzieci i filmów Studia Małych Form Filmowych Se-ma-for.   

Facebook

Wydarzenia

Aby zobaczyć wydarzenia kliknij na dany dzień.

Wyszukiwarka