Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom
Patronaty
Łódź BajkowaŁódź dla dzieci, Łódź dzieciom

Łódź Bajkowa – projekt, w ramach którego tworzony jest rodzinny szlak turystyczny po mieście Łodzi śladami małych pomników przedstawiających postaci z seriali dla dzieci i filmów Studia Małych Form Filmowych Se-ma-for. 

 

Docelowo „Łódź Bajkową" ma tworzyć 17 rzeźb z brązu. W ramach projektu wyemitowano także lokalną monetę „Łódka" z podobiznami wybranych bajkowych postaci. 

 Głównym celem projektu jest promocja Łodzi pod kątem jej dziedzictwa filmowego (promocja marki „Łodzi filmowej"), ze szczególnym uwzględnieniem dorobku łódzkiej animacji. Rzeźby są stawiane w miejscach najczęściej odwiedzanych przez turystów i związanych z łódzkim przemysłem filmowym. 

 Pod koniec sierpnia 2011, decyzją Zarządu Województwa Łódzkiego, w ramach konkursu, miastu Łodzi przyznano dofinansowanie z Unii Europejskiej w wysokości prawie 517 tys. PLN na realizację projektu Promocja marki Łodzi filmowej poprzez realizację nowego szlaku turystycznego „Łódź Bajkowa" w latach 2012-2013. Całkowity koszt projektu wynosi 608 tys. PLN. W jego ramach postawione zostaną w latach 2012-2013 cztery pomniki.
 
 
 
partner projektu:
Komentarze
Brak komentarzy
Dodaj komentarz
Autor
Tytuł
Treść

Patronaty

Łódź dla dzieci, Łódź dzieciom
Projekt „Mały książkomaniak” to szereg działań, które mają na celu promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. \

Facebook

Wydarzenia

Aby zobaczyć wydarzenia kliknij na dany dzień.

Wyszukiwarka