Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom
Patronaty
Mały książkomaniakŁódź dla dzieci, Łódź dzieciom

Projekt „Mały książkomaniak” to szereg działań, które mają na celu promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.


W programie „Małego książkomaniaka” przewidziane są spotkania autorskie ze znanymi twórcami literatury dziecięcej i młodzieżowej, m.in. Barbarą Kosmowską, Joanną Olech czy Barbarą Gawryluk, konkurs na recenzję ulubionej książki, gra miejska oraz liczne i bogate w atrakcje imprezy: „Maraton czytania”, „Dzień Dziecka z książką”, druga edycja „Nocy książkomaniaków”, „Scena prezentacji książkomaniaka” oraz „Mikołajki książkomaniaka”. Udział we wszystkich działaniach realizowanych w ramach projektu „Mały książkomaniak” jest bezpłatny.

Istotnym elementem przedsięwzięcia jest również Klub Małego Książkomaniaka - akcja, do której zapraszamy szkoły, centra zajęć pozaszkolnych oraz świetlice. Kluby Małego Książkomaniaka, które zawiążą się w tych placówkach, otrzymywać będą do wykonania różne zadania, zaś najlepszy i najaktywniejszy z Klubów pod koniec 2013 roku zostanie nagrodzony specjalną nagrodą i otrzyma tytuł Najlepszego Klubu Małego Książkomaniaka 2013 r. 

Na inaugurację naszych działań pod hasłem „Wiosna książkomaniaka” zapraszamy już 15 i 16 kwietnia. 15 kwietnia świętować będziemy rozpoczęcie naszych działań z dziećmi. Natomiast w drugim dniu „Wiosny książkomaniaka” spotkamy się z młodzieżą.

Termin kwietniowy oczywiście wybraliśmy nieprzypadkowo. Kwiecień to miesiąc wyjątkowy dla młodych czytelników, bowiem 2 kwietnia (dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena) obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Książki Dziecięcej.

15 kwietnia 2013, „Wiosna książkomaniaka” – inauguracja projektu cz. I: 

Obchody Międzynarodowego dnia Książki Dziecięcej

godz. 10.00 

– ogłoszenie Konkursu na recenzję ulubionej książki;

– inauguracja działalności Klubu Małego Książkomaniaka;

 – konkursy i quizy literackie dla dzieci;

godz. 10.30 

– Scena otwarta „502” „Krzesiwo” – spektakl na motywach baśni H. Ch. Andersena

 w wykonaniu teatru szkolnego ze szkoły podstawowej nr 1 w Łodzi;

 

16 kwietnia 2013, „Wiosna ksiażkomaniaka” – inauguracja projektu cz. II: 

godz. 12.00

 – spotkania z pisarką Barbarą Kosmowską.

 

Uwaga! Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, uprzejmie prosimy, szczególnie w przypadku większych grup (np. szkolnych), o wcześniejszy kontakt z Organizatorem celem rezerwacji miejsc. Informacje o naszych działaniach można uzyskać w Domu Kultury „502” (Łódź ul. Gorkiego 16, tel. 42 673 35 99) 

Szczegółowy program „Małego książkomaniaka” już wkrótce dostępny na stronie projektu www.malyksiazkomaniak.pl

Zapraszamy do odwiedzania profili „Małego książkomaniaka” na Facebooku i Twitterze.

 
patronat medialny:
Komentarze
Brak komentarzy
Dodaj komentarz
Autor
Tytuł
Treść

Patronaty

Łódź dla dzieci, Łódź dzieciom
Bałucki Ośrodek Kultury zaprasza amatorskie teatry dziecięce i młodzieżowe działające w szkołach podstawowych, gimnazjach, ośrodkach kultury i świetlicach do udziału w 35. Ogólnopolskim Przeglądzie Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych „Dziatwa”.

Facebook

Wydarzenia

Aby zobaczyć wydarzenia kliknij na dany dzień.

Wyszukiwarka