Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom
Czytelnia - Książki
Kraków dla młodych podróżnikówŁódź dla dzieci Łódź dzieciom

Dlaczego wieże Kościoła Mariackiego przestały przypomianać uszy królika, co namalował Pan Wit na drzwiach Starej Szafy, którzy mieszkańcy Krakowa mieli własną modę na kształ brody i co było prawdziwym skarbem krakowskich królów?

Na te i inne pytania odpowiedź znajdziecie w najnowszym, genialnym przewodniku po Krakowie, Wydawnictwa ExpressMap.

 

Podróżowanie z dziećmi to kapitalna sprawa. Od lat zabieramy je w najdalsze zakątki Polski, Europy, świata... Nie raz zastanawialiśmy się, w jaki sposób zatrzymać w ich głowach wspomniania, kadry  z miejsc, które odwiedzamy, zabytki, które dotykamy, podziwiane cuda przyrody.

Każdy wyjazd jest przez nas rzetelnie przygotowywany. Aby nie tracić czasu na szukanie pomysłów: gdzie i co zobaczyć, zawsze sprawdzamy tysiące stron internetowych, przewodników i blogów, na których znajdujemy przydatne informacje. Dla nas - dorosłych i rodziców są one podstawą do snucia naszych własnych historii, dzięki którym dzieciacki poznają (i mamy nadzieję) zapamiętają uroki wybranych destynacji.
 
Z wielką przyjemnością i entuzjazmem odkryślimy ostatnio serię "Europa dla młodych podróżników". Jej autorka - Marta Spingardi w niezwykle ciekawy i przystępny dla dzieci sposób opowiada o mało znanych faktach, bardzo znanych miejsc. 
 
O krakowskim smoku i dzielnym trębaczu słyszeli chyba wszyscy. Ale wiecie, że Królową Jadwigę koronowano, kiedy miała zaledwie 10 lat? Że zwiedzając Katedrę Wawelską można przejść szybki kurs historii architektury, a na pierwszym uniwersytecie w Polsce - Akademii Krakowskiej nie było wakacji?? :(
 
Kraków dla młodych podróżników to seria kilku opowiadań, kapitalnie ilustrowanych przez Marianne Oklejak.  Dzięki nim dzieci poznają najważniejsze zabytki, legendy, postaci z miejsc, które odwiedzają z rodzicami raz z większym, raz mniejszym entuzjazmem :)
 
Absolutnie godne polecenia!!!
 
 
Kraków dla młodych podróżników. Marta Spingardi

Wydawnictwo ExperssMap

 

Informacje dodatkowe:

ilustracje: Marianna Oklejak

ilość stron: 50

okładka: twarda

ISBN: 978-83-7546-501-3

EAN: 9788375465013
 
Rok wydania: 2012

 

Komentarze
Brak komentarzy
Dodaj komentarz
Autor
Tytuł
Treść

Patronaty

Łódź dla dzieci, Łódź dzieciom
Bałucki Ośrodek Kultury zaprasza amatorskie teatry dziecięce i młodzieżowe działające w szkołach podstawowych, gimnazjach, ośrodkach kultury i świetlicach do udziału w 35. Ogólnopolskim Przeglądzie Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych „Dziatwa”.

Facebook

Wydarzenia

Aby zobaczyć wydarzenia kliknij na dany dzień.

Wyszukiwarka