Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom
Czytelnia - Książki
Zagadkowa NiedzielaŁódź dla dzieci Łódź dzieciom

Niedzielny poranek od lat wygląda w naszej rodzinie podobnie - bez względu na porę roku, strefy czasu: jesienno- zimowego czy wiosenno - letniego dzieci zrywają się ze swoich łóżek bladym świtem. 


Jeszcze kiedyś łudziliśmy się, że instalując w pokojach światłoszczelne rolety zmienimy coś w tym temacie. Niestety - budzik może zawieść, ale dziecko - o którejkolwiek godzinie położone - budzi się... nieodmiennie o tej samej porze :( Na pocieszenie pozostaje fakt, że to zmora nie tylko nasza, ale  i innych rodziców. 

Wypijając przez słomkę poranne kakao zawsze słuchamy radiowej Trójki i Zagadkowej Niedzieli. Od kilku lat prowadzi ją Kasia Stoparczyk - dziennikarka radiowa i telewizyjna, a teraz również autorka wersji papierowej, mobilej, zawsze dostępnej i bardzo ładnie wydanej książki o tym samym tytule, która ujrzała światło dzienne dzięki Wydawnictwu WILGA.

 

Historia Felicji i jej zwariowanego dziadka, opowiedziana przez Kasię Stoparczyk, naszpikowana jest niezwykle interesującymi ciekawostkami, które zaskoczą niejednego dorosłego. Dlaczego ośmiornica to mistrzyni kamuflarzu, czy są zwierzęta, które mogą nie jeść nic cały rok??!! Jak to się dzieje, że niedźwiedzie zapadają w zimowy sen, czy głuptak jest niezbyt mądry, jak wygląda JAK?

W rolę eksperta i przewodnika po królestwie zwierząt wcielił się Wojciech Mikołuszko - paleontolog, dziennikarz i popularyzator nauki, a autorką fantacyjnych ilustracji jest Kasia Kołodziej. 

POLECAMY!!

 

ZAGADKOWA NIEDZIELA. Kasia Stoparczyk

Wydawnictwo WILGA

 

informacje dodatkowe:

Przedział wiekowy: od 3 do 9 lat

Kategoria: Edukacyjne

Typ okładki: twarda

Format: 21 x 26 cm

 

 

 

 

Komentarze
Brak komentarzy
Dodaj komentarz
Autor
Tytuł
Treść

Patronaty

Łódź dla dzieci, Łódź dzieciom
Projekt „Mały książkomaniak” to szereg działań, które mają na celu promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. \

Facebook

Wydarzenia

Aby zobaczyć wydarzenia kliknij na dany dzień.

Wyszukiwarka