Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom
Porady ekspertów

Kurs językowy czy zajęcia z korepetytorem

Łódź dla dzieci Łódź dzieciom Zdania oczywiście są podzielone. Najczęściej jest to wynik naszych osobistych doświadczeń. Jeśli w przeszłości sami mieliśmy dobrego korepetytora, będziemy zwolennikami nauczania indywidualnego. Jeśli zaś za naszym sukcesem w opanowaniu angielskiego stoi solidny kurs zorganizowany przez szkołę językową, zapewne i nasze dziecko będzie poszerzać właśnie tam swoje umiejętności. Co zatem wybrać dla naszego dziecka? 

Jesienne a-psik!

Łódź dla dzieci Łódź dzieciom Znów przyszła jesień a my zaczynamy zastanawiać się, co czeka nas tym razem. Ciągłe choroby, zwolnienia z pracy, rozdrażnienie dziecka, złe samopoczucie i siedzenie w domu, czy chwila oddechu i normalności. Dla niejednego rodzica okresy przejściowe: jesienno – zimowy oraz wiosenno – letni to prawdziwy koszmar.

W konflikcie? Współcześni dziadkowie

Łódź dla dzieci Łódź dzieciom Krzysztof właśnie powrócił z nurkowania w Egipcie, Anna rozpoczęła kolejne studia podyplomowe, a Małgorzata prowadzi własną kwiaciarnię, korzystając z dotacji, przyznawanych w ramach programów unijnych. 

Tata XXI wieku

Łódź dla dzieci Łódź dzieciom Mężczyzna chodzący po parku z wózkiem, robiący zakupy z dzieckiem w nosidełku, bawiący się ze swoją pociechą w piaskownicy to model współczesnego ojca, który można spotkać wszędzie.

Bezpieczne wakacje

Łódź dla dzieci Łódź dzieciom Nie ma chyba na świecie dziecka, którego nie ucieszyłaby myśl o zbliżających się wakacjach. Już samo słowo „wakacje” kryje w sobie pewną magiczną moc, która niemal błyskawicznie podbudza nasze zmysły i przywołuje na myśl miłe wspomnienia.

Zaczyna się szkoła

Łódź dla dzieci Łódź dzieciom Wrzesień to  czas wielkiego powrotu do szkoły, czyli książek, zeszytów, prac domowych i nauki. O ile ośmiolatki i starsze dzieci wiedzą jak wyglądają codzienne obowiązki szkolne, to te młodsze, siedmio oraz w niektórych przypadkach sześcioletnie maluchy czekają zupełnie nowe doświadczenia. Co zrobić aby uczynić tą nieznane chwile przyjemnymi dla naszych dzieci?

TELE-wizje czyli rzecz o szklanym ekranie

Łódź dla dzieci Łódź dzieciom Telewizja zaczyna wychowywać nasze dzieci. Przestajemy z nimi rozmawiać, nie znamy ich świata, problemów, wątpliwości. Kiedy pojawiają się prawdziwe trudności, jest już za późno na interwencje z naszej strony...

Superman-ki macierzyństwa

Łódź dla dzieci Łódź dzieciom Jakie kompetencje w zakresie kreowania lub współkreowania treści macierzyństwa przypisują matce eksperci od wychowania? Czy matka traktowana jest jak partnerka, która uczestniczy we współtworzeniu wiedzy wychowawczej? Jak wyglądają rola i pozycja matki we wspólnocie rodzinnej? 

Zagubione profesjonalistki? Diagnoza kobiet -matek na rynku pracy

Łódź dla dzieci Łódź dzieciom Powrót na rynek pracy po przerwie związanej z urodzeniem dziecka czy też samo rozważanie decyzji o powrocie, dla większości kobiet jest sytuacją wywołującą stres. Wiele z nich zadaje sobie pytania:  W jaki sposób zorganizować opiekę nad dzieckiem? Jak moje dziecko zniesie rozłąkę? Jaki typ opieki jest najlepszy: żłobek, przedszkole, babcia, niania? Jak zostanę  przyjęta przez pracodawcę i współpracowników?  

Codzienne Kilimandżaro? Ważne sprawy z dzieckiem u boku

Łódź dla dzieci Łódź dzieciom Wspólne wyjścia z dziećmi nie muszą być męczące. Często zdarza się, że rodzice, którzy nie mają z kim zostawić swoich pociech, wspólnie z nimi załatwiają różne sprawy. Czy to w urzędach, czy po prostu robiąc zakupy w supermarkecie. Co możemy zrobić, żeby takie obowiązki nie były dla nas aż tak męczące?

Patronaty

Łódź dla dzieci, Łódź dzieciom
  Łódź Bajkowa – projekt, w ramach którego tworzony jest rodzinny szlak turystyczny po mieście Łodzi śladami małych pomników przedstawiających postaci z seriali dla dzieci i filmów Studia Małych Form Filmowych Se-ma-for.   

Facebook

Wydarzenia

Aby zobaczyć wydarzenia kliknij na dany dzień.

Wyszukiwarka