Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom
Porady ekspertów

Kurs językowy czy zajęcia z korepetytorem

Łódź dla dzieci Łódź dzieciom Zdania oczywiście są podzielone. Najczęściej jest to wynik naszych osobistych doświadczeń. Jeśli w przeszłości sami mieliśmy dobrego korepetytora, będziemy zwolennikami nauczania indywidualnego. Jeśli zaś za naszym sukcesem w opanowaniu angielskiego stoi solidny kurs zorganizowany przez szkołę językową, zapewne i nasze dziecko będzie poszerzać właśnie tam swoje umiejętności. Co zatem wybrać dla naszego dziecka? 

Jesienne a-psik!

Łódź dla dzieci Łódź dzieciom Znów przyszła jesień a my zaczynamy zastanawiać się, co czeka nas tym razem. Ciągłe choroby, zwolnienia z pracy, rozdrażnienie dziecka, złe samopoczucie i siedzenie w domu, czy chwila oddechu i normalności. Dla niejednego rodzica okresy przejściowe: jesienno – zimowy oraz wiosenno – letni to prawdziwy koszmar.

W konflikcie? Współcześni dziadkowie

Łódź dla dzieci Łódź dzieciom Krzysztof właśnie powrócił z nurkowania w Egipcie, Anna rozpoczęła kolejne studia podyplomowe, a Małgorzata prowadzi własną kwiaciarnię, korzystając z dotacji, przyznawanych w ramach programów unijnych. 

Tata XXI wieku

Łódź dla dzieci Łódź dzieciom Mężczyzna chodzący po parku z wózkiem, robiący zakupy z dzieckiem w nosidełku, bawiący się ze swoją pociechą w piaskownicy to model współczesnego ojca, który można spotkać wszędzie.

Bezpieczne wakacje

Łódź dla dzieci Łódź dzieciom Nie ma chyba na świecie dziecka, którego nie ucieszyłaby myśl o zbliżających się wakacjach. Już samo słowo „wakacje” kryje w sobie pewną magiczną moc, która niemal błyskawicznie podbudza nasze zmysły i przywołuje na myśl miłe wspomnienia.

Zaczyna się szkoła

Łódź dla dzieci Łódź dzieciom Wrzesień to  czas wielkiego powrotu do szkoły, czyli książek, zeszytów, prac domowych i nauki. O ile ośmiolatki i starsze dzieci wiedzą jak wyglądają codzienne obowiązki szkolne, to te młodsze, siedmio oraz w niektórych przypadkach sześcioletnie maluchy czekają zupełnie nowe doświadczenia. Co zrobić aby uczynić tą nieznane chwile przyjemnymi dla naszych dzieci?

TELE-wizje czyli rzecz o szklanym ekranie

Łódź dla dzieci Łódź dzieciom Telewizja zaczyna wychowywać nasze dzieci. Przestajemy z nimi rozmawiać, nie znamy ich świata, problemów, wątpliwości. Kiedy pojawiają się prawdziwe trudności, jest już za późno na interwencje z naszej strony...

Superman-ki macierzyństwa

Łódź dla dzieci Łódź dzieciom Jakie kompetencje w zakresie kreowania lub współkreowania treści macierzyństwa przypisują matce eksperci od wychowania? Czy matka traktowana jest jak partnerka, która uczestniczy we współtworzeniu wiedzy wychowawczej? Jak wyglądają rola i pozycja matki we wspólnocie rodzinnej? 

Zagubione profesjonalistki? Diagnoza kobiet -matek na rynku pracy

Łódź dla dzieci Łódź dzieciom Powrót na rynek pracy po przerwie związanej z urodzeniem dziecka czy też samo rozważanie decyzji o powrocie, dla większości kobiet jest sytuacją wywołującą stres. Wiele z nich zadaje sobie pytania:  W jaki sposób zorganizować opiekę nad dzieckiem? Jak moje dziecko zniesie rozłąkę? Jaki typ opieki jest najlepszy: żłobek, przedszkole, babcia, niania? Jak zostanę  przyjęta przez pracodawcę i współpracowników?  

Codzienne Kilimandżaro? Ważne sprawy z dzieckiem u boku

Łódź dla dzieci Łódź dzieciom Wspólne wyjścia z dziećmi nie muszą być męczące. Często zdarza się, że rodzice, którzy nie mają z kim zostawić swoich pociech, wspólnie z nimi załatwiają różne sprawy. Czy to w urzędach, czy po prostu robiąc zakupy w supermarkecie. Co możemy zrobić, żeby takie obowiązki nie były dla nas aż tak męczące?

Patronaty

Łódź dla dzieci, Łódź dzieciom
Projekt „Mały książkomaniak” to szereg działań, które mają na celu promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. \

Facebook

Wydarzenia

Aby zobaczyć wydarzenia kliknij na dany dzień.

Wyszukiwarka