Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom
Czytelnia - Porady ekspertów
Kurs językowy czy zajęcia z korepetytoremŁódź dla dzieci Łódź dzieciom

Zdania oczywiście są podzielone. Najczęściej jest to wynik naszych osobistych doświadczeń. Jeśli w przeszłości sami mieliśmy dobrego korepetytora, będziemy zwolennikami nauczania indywidualnego. Jeśli zaś za naszym sukcesem w opanowaniu angielskiego stoi solidny kurs zorganizowany przez szkołę językową, zapewne i nasze dziecko będzie poszerzać właśnie tam swoje umiejętności. Co zatem wybrać dla naszego dziecka? 


 

Zajęcia indywidualne z przyjeżdżającym do naszego domu nauczycielem są ze wszech miar wygodne. Nie ma kłopotu z dojeżdżaniem. Elastycznie można zmienić czas i dzień spotkania. 

Nie płaci się za zajęcia które się nie odbyły. Uwaga lektora nie jest dzielona pomiędzy kilkoro dzieci, a poświęcona wyłącznie potrzebom jednego dziecka. Zdarza się, że w rozmowach z nami, rodzice podkreślają, iż w dużo większym stopniu, niż podczas zajęć grupowych, są w stanie kontrolować postępy w nauczaniu. Lekcja odbywa się „za ścianą” i słychać, że dziecko się uczy. Coś jednak sprawia, że na całym świecie kursy językowe zorganizowane w grupach cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. 

Czy wszystkie kursy są takie same? Na pewno nie. Grupa nie powinna być zbyt duża. Oprócz dobrego lektora ważne są materiały do nauczania i metoda. Bardzo istotne jest również odpowiednie podejście do dzieci i młodzieży. W grupie naturalnie powstaje potrzeba komunikacji . Dobrze wyszkolony lektor wie, jak wykorzystać tę okazję i sprawić, by uczniowie porozumiewali się w języku obcym. Dzieci najlepiej uczą się przez zabawę, a łatwiej bawić się w grupie niż tylko z dorosłym nauczycielem. Dla nauczyciela gry i zabawy są trudniejsze do przeprowadzenia w przypadku zajęć indywidualnych. Oprócz tego, już sama obecność innych uczestników motywuje do nauki. Lekcje indywidualne lepiej rozwiązują indywidualne problemy, natomiast lekcja w grupie zapewnia większą dynamikę, naturalny sposób użycia języka i lepiej przygotowuje do prawdziwych sytuacji w życiu. Jak często powinny odbywać się zajęcia? Raz w tygodniu? Dwa razy w tygodniu? Najlepiej codziennie, ale w naszych warunkach nie jest to łatwe do zrealizowania.  

Metoda Helen Doron zapewnia codzienny kontakt z językiem angielskim poprzez codzienne słuchanie płyt. Zajęcia w małych grupach (do 8 osób) odbywają się zwykle raz w tygodniu, czasami częściej, a ich długość dostosowana jest do możliwości percepcyjnych dziecka w danym wieku. Czy raz w tygodniu to nie za mało? Nasi rodzice wiedzą, że nie! 15 lat od wprowadzenia metody Helen Doron na rynek polski śmiało możemy stwierdzić, że jesteśmy największą, liczącą ponad 180 placówek, szkołą języka angielskiego. Nasze kursy zawierają najobszerniejszy materiał programowy pozwalający na skuteczne przyswojenie od 600 do 2000  słów rocznie na każdym z 10 poziomów. Jeśli dziecko opuściło lekcję -zapraszamy do odrobienia zajęć w możliwie najdogodniejszym dla rodziców terminie.  

Nasza naturalna metoda nauczania języka angielskiego jako obcego to nie tylko praca z lektorem na zajęciach. To także obszerny materiał dźwiękowy (aż 4 płyty CD na każdy z poziomów kursów). To platforma multimedialna z grami utrwalającymi poznane na lekcji słownictwo. To również kreatywne zajęcia dodatkowe odbywające się w języku angielskim. To anglojęzyczne środowisko, społeczność skoncentrowana wokół Centrum Helen Doron Early English. Języka ojczystego od początku uczymy się w mikro grupie – jest nią rodzina. Od początku naszego życia mówi do nas kilka osób. Te same wyrazy są wypowiadane w sposób odmienny intonacyjnie, brzmieniowo, czy też w różnym tempie. To wszystko sprawia, że w okolicach drugiego roku życia jesteśmy gotowi do sprawnej komunikacji. W taki sam sposób uczymy języka angielskiego. Już trzymiesięczne dzieci mogą rozpocząć proces nauki języka obcego w naszych centrach i zacząć komunikować się w języku angielskim. Nauczanie języka to trudny wielopoziomowy proces, który powierzyć można tylko najbardziej zaufanym lektorom. Każdy spośród 500 nauczycieli metodą Helen Doron musi przejść trwające 180 godzin szkolenia zakończone międzynarodowymi certyfikatami uprawniającymi do nauczania wyłącznie naszą metodą.  

60 tysięcy rodziców co tydzień powierza nam swoje dzieci – uważają, że zrobimy to dobrze. Wiedzą, że zrobimy to najlepiej. 

 

Helen Doron Early English ma wiele zalet: 

• intensywne i dynamiczne zajęcia; 

• intensywne kursy języka angielskiego, realizujące bogaty materiał leksykalny; 

• wypróbowana i skuteczna metoda; 

• nauka w małych grupach (4-8 uczniów); 

• dziesięć kolejno następujących po sobie kursów, w tym siedem kursów języka mówionego dla młodszych dzieci; każdemu kursowi towarzyszą starannie opracowane materiały dydaktyczne, a dla starszych dzieci także dodatkowe ćwiczenia gramatyczne; 

• wykwalifikowani nauczyciele, którzy ukończyli kurs nauczania metodą Helen Doron Early English i stale doskonalą swoje umiejętności poprzez uczestnictwo w szkoleniach, warsztatach i konferencjach, otrzymują stałe wsparcie w kwestiach dotyczących jakości prowadzonych zajęć oraz są objęci nadzorem metodycznym; 

• ciągła aktualizacja materiałów dydaktycznych; 

• zabawa, radość i sukces. 

Helen Doron w Polsce w liczbach: 

100 tysięcy absolwentów 

26 tysięcy dzieci co tydzień na naszych lekcjach 

do 2000 nowych słów rocznie 

ponad 500 nauczycieli z międzynarodowymi certyfikatami 

180 szkół Helen Doron Early English 

angielski 14 razy w tygodniu plus lekcja w grupie rówieśniczej 

10 następujących po sobie poziomów kursów 

własna platforma multimedialna Kangi-Club 

bezpłatna lekcja pokazowa 

wygodne formy płatności 

 

Już dziś umów się na lekcję pokazową w Centrum Języka Angielskiego Helen Doron Early English. Lekcja pokazowa jest bezpłatna. 

Możesz przyjść i przekonać się, czy nasz angielski spodoba się Tobie i Twojemu dziecku.

Zapraszamy!

Centra Helen Doron Early English w województwie łódzkim:

Bełchatów, ul. Energetyków 10; 695 59 05 05; belchatow@helendoron.pl

Łódź Bałuty, ul. Świtezianki 12; 42 689 04 09; lodz.baluty@helendoron.pl

Łódź Polesie, ul. Karolewska 36; 606 904 570; lodz.polesie@helendoron.pl

Łódź Widzew, ul. Lodowa 48/17; 724 027 007; lodz.widzew@helendoron.pl

Pabianice, ul. Moniuszki 72B; 695 797 251; pabianice@helendoron.pl

Piotrków Tryb., ul. E. Plater 4B; 660 707 282; piotrkow.trybunalski@helendoron.pl

Radomsko, ul. Żeromskiego 8; 506 634 337; radomsko@helendoron.pl

Sieradz, ul. Broniewskiego 5/4; 607 175 264; sieradz@helendoron.pl

Wieluń, ul. Szpitalna 15; 508 399 638; wielun@helendoron.pl

 
Komentarze
Brak komentarzy
Dodaj komentarz
Autor
Tytuł
Treść

Patronaty

Łódź dla dzieci, Łódź dzieciom
  Łódź Bajkowa – projekt, w ramach którego tworzony jest rodzinny szlak turystyczny po mieście Łodzi śladami małych pomników przedstawiających postaci z seriali dla dzieci i filmów Studia Małych Form Filmowych Se-ma-for.   

Facebook

Wydarzenia

Aby zobaczyć wydarzenia kliknij na dany dzień.

Wyszukiwarka