Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom
Czytelnia - Recenzje
Kot z pomysłem - premiera ArlekinaŁódź dla dzieci Łódź dzieciom

Kot w Butach w reżyserii Anny Nowickiej to druga w tym roku premiera Teatru Arlekin. Twórcy spektaklu podeszli niezwykle nowatorsko i ambitnie do tematu znanej na całym świecie bajki o sprytnym Kocie, który udowadnia swojemu Panu - najmłodszemu synowi młynarza, że w życiu należy korzystać z różnych okazji, aby czynić rzeczy pozornie niemożliwe, całkiem realnymi.


 

Kameralna scena Teatru Arlekin w sobotni wieczór wypełniona była po brzegi. Widownia w napięciu oczekiwała rozpoczęcia się nowego spektaklu dla dzieci, który przygotowany został przed młodą ekipę twórców Arlekina.
 
Łódź dla dzieci Łódź dzieciom
 
Królewna Kryzia (Agata Butwiłowska) to uwikłana w królewskie konwenanse dziewczyna, która w poczuciu niekończącej się samotności chce odebrać sobie życie. Jedyny pożądany przez nią plan na przyszłość - zamążpójście - daleki jest od realizacji nie tylko z powodu braku odpowiedniego kandydata, ale przede wszystkim braku MIŁOŚCI.
 
Tymczasem młody młynarczyk (Bartek Brożyna) - ofiara życiowa, w dziurawych skarpetach, po śmierci ojca dostaje w spadku Kota. Do ostatniej chwili nie wierzy w to, że jego przyszłość może i rzeczywiście zmienia się dzięki pomysłom, które ten ostatni realizuje.
 
Łódź dla dzieci Łodź dzieciom
 
Kot w Butach Teatru Arlekin to jednak przede wszystkim niezwykła postać Kota (Marcin Marzec), który ubrany w czerwone glany, z godną podziwu determinacją udowadnia, że w życiu należy walczyć ze stereotypami, wierzyć w siebie i konsekwentnie dążyć do wyznaczonego celu.
 
Kameralny spektakl (w wykonaniu 3 aktorów, którzy grają zamiennie różne postaci) urzeka kapitalną scenografią i kolorowymi kostiumami. Bohaterowie dynamicznie prowadzą widza po kolejnych wątach opowieści, śpiewając rockandrollowe piosenki (kompozytor Wiktor Szostak), niejednokrotnie wykonując godne podziwu akrobacje :)
 
Pełen humoru Kot w Butach pokazuje, że bajki dla dzieci nie muszą (a nawet nie mogą!) być nudne i schematyczne. Doskonały do dzieci (nieco starszych) i dorosłych!
 
 
 
Warto zobaczyć.
 
POLECAMY!
 
 
 
 
Komentarze
Brak komentarzy
Dodaj komentarz
Autor
Tytuł
Treść

Patronaty

Łódź dla dzieci, Łódź dzieciom
  Łódź Bajkowa – projekt, w ramach którego tworzony jest rodzinny szlak turystyczny po mieście Łodzi śladami małych pomników przedstawiających postaci z seriali dla dzieci i filmów Studia Małych Form Filmowych Se-ma-for.   

Facebook

Wydarzenia

Aby zobaczyć wydarzenia kliknij na dany dzień.

Wyszukiwarka