Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom
Czytelnia - Recenzje
Kot z pomysłem - premiera ArlekinaŁódź dla dzieci Łódź dzieciom

Kot w Butach w reżyserii Anny Nowickiej to druga w tym roku premiera Teatru Arlekin. Twórcy spektaklu podeszli niezwykle nowatorsko i ambitnie do tematu znanej na całym świecie bajki o sprytnym Kocie, który udowadnia swojemu Panu - najmłodszemu synowi młynarza, że w życiu należy korzystać z różnych okazji, aby czynić rzeczy pozornie niemożliwe, całkiem realnymi.


 

Kameralna scena Teatru Arlekin w sobotni wieczór wypełniona była po brzegi. Widownia w napięciu oczekiwała rozpoczęcia się nowego spektaklu dla dzieci, który przygotowany został przed młodą ekipę twórców Arlekina.
 
Łódź dla dzieci Łódź dzieciom
 
Królewna Kryzia (Agata Butwiłowska) to uwikłana w królewskie konwenanse dziewczyna, która w poczuciu niekończącej się samotności chce odebrać sobie życie. Jedyny pożądany przez nią plan na przyszłość - zamążpójście - daleki jest od realizacji nie tylko z powodu braku odpowiedniego kandydata, ale przede wszystkim braku MIŁOŚCI.
 
Tymczasem młody młynarczyk (Bartek Brożyna) - ofiara życiowa, w dziurawych skarpetach, po śmierci ojca dostaje w spadku Kota. Do ostatniej chwili nie wierzy w to, że jego przyszłość może i rzeczywiście zmienia się dzięki pomysłom, które ten ostatni realizuje.
 
Łódź dla dzieci Łodź dzieciom
 
Kot w Butach Teatru Arlekin to jednak przede wszystkim niezwykła postać Kota (Marcin Marzec), który ubrany w czerwone glany, z godną podziwu determinacją udowadnia, że w życiu należy walczyć ze stereotypami, wierzyć w siebie i konsekwentnie dążyć do wyznaczonego celu.
 
Kameralny spektakl (w wykonaniu 3 aktorów, którzy grają zamiennie różne postaci) urzeka kapitalną scenografią i kolorowymi kostiumami. Bohaterowie dynamicznie prowadzą widza po kolejnych wątach opowieści, śpiewając rockandrollowe piosenki (kompozytor Wiktor Szostak), niejednokrotnie wykonując godne podziwu akrobacje :)
 
Pełen humoru Kot w Butach pokazuje, że bajki dla dzieci nie muszą (a nawet nie mogą!) być nudne i schematyczne. Doskonały do dzieci (nieco starszych) i dorosłych!
 
 
 
Warto zobaczyć.
 
POLECAMY!
 
 
 
 
Komentarze
Brak komentarzy
Dodaj komentarz
Autor
Tytuł
Treść

Patronaty

Łódź dla dzieci, Łódź dzieciom
Projekt „Mały książkomaniak” to szereg działań, które mają na celu promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. \

Facebook

Wydarzenia

Aby zobaczyć wydarzenia kliknij na dany dzień.

Wyszukiwarka