Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom
Czytelnia - Recenzje
Król Wysokich LotówŁódź dla dzieci Łódź dzieciom

Król Maciuś I po śmierci ojca przejmuje władze w królestwie. Dobroć, niewinność i poczucie sprawiedliwości oraz utopijne marzenie o uszczęśliwieniu wszystkich dzieci nie idą w parze z doświadczeniem życiowym, którego brakuje młodemu władcy. Majowa premiera Arlekina to jedna z najlepszych, jakie powstały w ostatnim czasie na deskach tego teatru!


Niewielki, niemały Król zaskakuje scenografią, muzyką, grą aktorską i samą historią, która choć trudna i wielopłaszczyznowa, jest czytelna dla widza - dziecka! 

Dynamiczna akcja wciąga publiczność od początku do końca. Król Maciuś I to bardzo młody człowiek, który musi odnaleźć się w rzeczywistości dorosłych. Ogromny puls za udaną próbę przybliżenia tej ostatniej najmłodszym odbiorcom sztuki.

W czasie spektaklu będziemy świadkami wojny o władze, sejmu dzieci, tańców afrykańskich i wielu, momentami zabawnych, zwrotów akcji.

Szczególnie poruszająca jest piosenka, śpiewana kilkarotnie przez Maciusia (granego przez Pawła Sowę). Przejmujące słowa o przyjaźni i tęsknocie za nią, wyśpiewane do melodii skomponowanej przez Zbigniewa Karneckiego kontrastują z hałasem, strzelaniną, krzykiem, czyli tym wszystkim, co otacza dziecko i płynie ze świata, którego ono samo do końca nie rozumie.

 Energia i niesamowite zgranie zespołu aktorów oraz bardzo wysoki poziom artystyczny przedstawienia sprawiają, że Niewielki, niemały król powinien stać się obowiązkowym elementem Mapy Kulturalnej Łodzi dla Dzieci! 

 

Przedstawienie dla starszych dzieci i młodzieży.

 

OBSADA:

Agata Butwiłowska, Katarzyna Stanisz, Emilia Szepietowska, Małgorzata Wolańska, Marcin Marzec, Jerzy Dowgiałło, Patryk Steczek, Jan Tomasz Pieczątkowski, Waldemar Presia, Paweł Sowa.

 

Reżyseria: Bogdan Nauka 

Scenariusz: Joanna Kulmowa 

Scenografia: Pavel Hubička

Muzyka: Zbigniew Karnecki

 

POLECAMY!!! 

 
Komentarze
Brak komentarzy
Dodaj komentarz
Autor
Tytuł
Treść

Patronaty

Łódź dla dzieci, Łódź dzieciom
Bałucki Ośrodek Kultury zaprasza amatorskie teatry dziecięce i młodzieżowe działające w szkołach podstawowych, gimnazjach, ośrodkach kultury i świetlicach do udziału w 35. Ogólnopolskim Przeglądzie Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych „Dziatwa”.

Facebook

Wydarzenia

Aby zobaczyć wydarzenia kliknij na dany dzień.

Wyszukiwarka