Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom
Czytelnia - Recenzje
Najzwyklejszy cud Niedzieli z ArlekinemŁódź dla dzieci Łódź dzieciom

Przedostatnia Niedziela z Arlekinem przygotowała dla dzieci historię o niedźwiedziu i trudnej miłości.


 

Pewien zadziorny czarodziej zmienił niedźwiedzia w chłopca. Ten drugi mógł powrócić do swojej dawnej postaci tylko wtedy, kiedy spotka prawdziwą królewnę, zakocha się w niej, a następnie ją pocałuje.
 
Niespodziewanie dla młodzieńca nadarza się okazja do spełnienia wyroczni czarodzieja, gdy w przydrożnym zajeździe pojawia się świta królewska, z samą księżniczką. Kiedy chłopak spotyka piękną królewną, zakochuje się w niej, ale nie ma odwagi dopełnić dzieła i zrezygnować z miłości...
 
Czy kiedykolwiek nadarzy mu się jeszcze okazja, aby wrócić do swojej dawnej postaci?
 
Łódź dla dzieci Łódź dzieciom
 
 20 lutego Teatr Arlekin zabrał dzieci w podróż do świata miłości. Dylematy jakie towarzyszą głównym bohaterom - zarówno te, związane z uczuciami, jak również z pełnieniem władzy (szczególną uwagę zwraca tu przezabawna postać króla), wydają się momentami zbyt poważnie potraktowane, a pełne ukrytych znaczeń monologi nie zawsze trafiają do młodej widowni.
 
Łódź dla dzieci Łódź dzieciom
 
Statyczna scenografia (całość 1,5 godzinnego spektaklu grana jest jednym miejscu) zostaje poniekąd "uratowana" faktem, że główni bohaterowie - lalki, zwieszone w zegarze - zamieniają się w żywych i pełnych ekspresji aktorów.
 
Niestety młody widz ma szansę szybko zrezygnować ze śledzenia tej historii, bo spektakl adresowany jest do starszej widowni - dzieci powyżej 10 roku.
 
Łódź dla dzieci Łódź dzieciom
 
Jednakże niewątpliwą atrakcją dziewiątej już Niedzieli z Arlekinem były warsztaty, jakie teatr zorganizował po zakończonym przedstawieniu. Widownia została podzielona na grupy, które pod okiem pracowników i aktorów Arlekina zwiedzały Teatr.
 
Najciekawsze okazały się mini - warsztaty na scenie teatralnej. Dzieci poznały elementy scenografii spektaklu, miały możliwość poznania głównych bohaterów opowieści. Młodzi widzowie przekonali się po raz kolejny, że Teatr to niezwykle magiczne miejsce, w którym powstaje prawdziwa burza pada śnieg, wieje wiatr.
 
Łódź dla dzieci Łodź dzieciom
 
W garderobie, pod czujnym okiem królewny oraz królewskiego żołnierza dzieci przemieniły się, za sprawą charakteryzacji, w czarodziejów oraz księżniczki.
 
Następnie zobaczyły jak konstruuje się lalki do poszczególnych przedstawień.
 
Łódź dla dzieci Łódź dzieciom
 
Atrakcją tej niedzieli było również kolorowanie olbrzymiego Arlekina, którego przygotował Waldemar Zawodziński - reżyser teatralny, scenograf. Od 1992 r. pełni funkcję dyrektora artystycznego Teatru im. S. Jaracza w Łodzi. Jest laureatem dorocznej Nagrody Ministra Kultury za rok 1998 i 1999 przyznanej za wybitną działalność artystyczną. Z okazji 110-lecia stałej sceny teatralnej w Łodzi został odznaczony przez prezydenta RP Złotym Krzyżem Zasługi.
 
Łódź dla dzieci Łódź dzieciom
 
Cykl Niedziel z Arlekinem dobiera końca. 6 marca czeka nas ostatnie, X Spotkanie. Zobaczymy wówczas spektakl "Piotruś Pan".
 
 
 
Już dziś polecamy i zapraszamy!
 
 
Komentarze
Brak komentarzy
Dodaj komentarz
Autor
Tytuł
Treść

Patronaty

Łódź dla dzieci, Łódź dzieciom
  Łódź Bajkowa – projekt, w ramach którego tworzony jest rodzinny szlak turystyczny po mieście Łodzi śladami małych pomników przedstawiających postaci z seriali dla dzieci i filmów Studia Małych Form Filmowych Se-ma-for.   

Facebook

Wydarzenia

Aby zobaczyć wydarzenia kliknij na dany dzień.

Wyszukiwarka