Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom
Czytelnia - Recenzje
Piosenki do grania na nosieŁódź dla dzieci Łódź dzieciom

Koncert muzyki teatralnej dla dzieci w wieku 7-10 lat to propozycja Teatru Pinokio na niecodzienną wizytę w teatrze. Piosenki zabiorą nas w świat dziecięcych myśli, marzeń i sekretów. „Wychowanie” albo „Czystość” z powodzeniem mogą stać się małym hymnem niejednego dziecka, bo w zabawny sposób mówią o dziecięcym buncie przeciwko światu dorosłych.


Płyta z niegrzecznymi piosenkami dla dzieci to zaskakująca propozycja, która ucieszy i zaskoczy wielbicieli teatru i dobrej muzyki. Na płytę składają się piosenki, które powstały  podczas współpracy kompozytora Piotra Klimka i autora tekstów Konrada Dworakowskiego.

Repertuar koncertu został oparty o piosenki, które powstały we współpracy obu twórców do różnych przedstawień dla dzieci. Muzyka pochodzi ze spektakli: "Pinokio" z Teatru Lalki i Aktora Pinokio w Łodzi, "Pippi Pończoszanka" granej w Teatrze Pleciuga w Szczecinie, "Czarnoksiężnik z Oz" z Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie oraz "Ach, jak cudowna jest Panama" granej w Teatrze Maska w Rzeszowie.
 
Piosenki wykonują aktorzy Teatru Pinokio wraz z charyzmatycznym wokalistą Olkiem Różankiem, Marysią Dąbrowską i Marceliną Dworakowską. Przez nos śpiewają: Żaneta Małkowska, Ola Wojtysiak, Ewa Wróblewska, Łukasz Bzura i Mariusz Olbiński. Wydawcą płyty jest Agencja Fonograficzna Polskiego Radia, która zaproponowała współpracę łódzkiemu teatrowi po występie z koncertem na Małych Warszawskich Spotkaniach Teatralnych. Pod koniec listopada będzie można posłuchać koncertu „Piosenek do grania na nosie” podczas nagrania w Studiu koncertowym im. Agnieszki Osieckiej.

Płytę można już kupić w Teatrze Pinokio w Łodzi, w salonach Empik w całej Polsce oraz w sklepie internetowym Agencji Fonograficznej Polskiego Radia.

 

 
 
Polecamy!
 
 
 
Komentarze
Brak komentarzy
Dodaj komentarz
Autor
Tytuł
Treść

Patronaty

Łódź dla dzieci, Łódź dzieciom
Projekt „Mały książkomaniak” to szereg działań, które mają na celu promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. \

Facebook

Wydarzenia

Aby zobaczyć wydarzenia kliknij na dany dzień.

Wyszukiwarka