Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom
Czytelnia - Recenzje
Piosenki do grania na nosieŁódź dla dzieci Łódź dzieciom

Koncert muzyki teatralnej dla dzieci w wieku 7-10 lat to propozycja Teatru Pinokio na niecodzienną wizytę w teatrze. Piosenki zabiorą nas w świat dziecięcych myśli, marzeń i sekretów. „Wychowanie” albo „Czystość” z powodzeniem mogą stać się małym hymnem niejednego dziecka, bo w zabawny sposób mówią o dziecięcym buncie przeciwko światu dorosłych.


Płyta z niegrzecznymi piosenkami dla dzieci to zaskakująca propozycja, która ucieszy i zaskoczy wielbicieli teatru i dobrej muzyki. Na płytę składają się piosenki, które powstały  podczas współpracy kompozytora Piotra Klimka i autora tekstów Konrada Dworakowskiego.

Repertuar koncertu został oparty o piosenki, które powstały we współpracy obu twórców do różnych przedstawień dla dzieci. Muzyka pochodzi ze spektakli: "Pinokio" z Teatru Lalki i Aktora Pinokio w Łodzi, "Pippi Pończoszanka" granej w Teatrze Pleciuga w Szczecinie, "Czarnoksiężnik z Oz" z Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie oraz "Ach, jak cudowna jest Panama" granej w Teatrze Maska w Rzeszowie.
 
Piosenki wykonują aktorzy Teatru Pinokio wraz z charyzmatycznym wokalistą Olkiem Różankiem, Marysią Dąbrowską i Marceliną Dworakowską. Przez nos śpiewają: Żaneta Małkowska, Ola Wojtysiak, Ewa Wróblewska, Łukasz Bzura i Mariusz Olbiński. Wydawcą płyty jest Agencja Fonograficzna Polskiego Radia, która zaproponowała współpracę łódzkiemu teatrowi po występie z koncertem na Małych Warszawskich Spotkaniach Teatralnych. Pod koniec listopada będzie można posłuchać koncertu „Piosenek do grania na nosie” podczas nagrania w Studiu koncertowym im. Agnieszki Osieckiej.

Płytę można już kupić w Teatrze Pinokio w Łodzi, w salonach Empik w całej Polsce oraz w sklepie internetowym Agencji Fonograficznej Polskiego Radia.

 

 
 
Polecamy!
 
 
 
Komentarze
Brak komentarzy
Dodaj komentarz
Autor
Tytuł
Treść

Patronaty

Łódź dla dzieci, Łódź dzieciom
  Łódź Bajkowa – projekt, w ramach którego tworzony jest rodzinny szlak turystyczny po mieście Łodzi śladami małych pomników przedstawiających postaci z seriali dla dzieci i filmów Studia Małych Form Filmowych Se-ma-for.   

Facebook

Wydarzenia

Aby zobaczyć wydarzenia kliknij na dany dzień.

Wyszukiwarka