Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom
Czytelnia - Recenzje
Pokolorowanki - recenzja spektakluŁódź dla dzieci Łódź dzieciom

Zaczyna się zupełnie nietypowo: pukamy do drzwi bajki i ruszamy przez biały tunel, pomalowany różnymi barwami, dochodząc wprost na scenę nowego spektaklu Teatru Pinokio pt: Pokolorowanki.


Tym razem nie siadamy gdzieś na fotelach widowni, ale jesteśmy prawie na wyciągnięcie rąk. Białe poduchy dla dzieci, krzesła dla rodziców - wszyscy czujemy się częścią spektaklu. Jesteśmy niemalże w centrum śnieżnobiałej scenografii. Po scenie biega dziewczyna z chłopakiem, którzy chcieliby wyczarować w swoim biało-czarnym świecie barwy. Na szczęście na drabinie, gdzieś w głębi, siedzi czarodziej, który potrafi to zrobić.

 
Łódź dla dzieci Łódź dzieciom
 
Zaczynamy od nieba, chmur, kropli deszczu - w pięknych, przezroczystych naczyniach, wypełnionych wodą, dzięki niezwykłej mocy czarodzieja i pomocy dzieci, które pozwalają na pobranie barwy ze swoich ubrań, pojawia się NIEBIESKI. Następnie ciepły jak słońce, intensywny jak smak cytryny - ŻÓŁTY. Na koniec jeszcze CZERWONY (jak serce) i ZIELONY. Każda barwa, zamknięta w tajemniczym naczyniu, otwieranym przy pomocy klucza, dynamicznie zmienia scenę. Wszyscy - zarówno dzieci jak i rodzice - siedzą zauroczeni.
 
Pokolorowanki to coś więcej niż przedstawienie o barwach. To próba dotknięcia wrażliwości dziecka poprzez sztukę. Spektakl, adresowany już dla dwulatów, wypełnia muzyka, dźwięki. Nie ma w nim myśli przewodniej, morału, ale jest niesamowite doświadczenie magii teatru, w którym ogromną rolę odgrywa światło, scenografia, ruch sceniczny.
 
łódź dla dzieci Łódź dzieciom
 
Pinokio to jedna z tych instytucji kultury dla dzieci w Łodzi, która niezmiennie zaskakuje poziomem artystycznym i pomysłami, realizowanymi na deskach swojego Teatru. Ogromne uznanie dla całej ekipy twórców spektaklu!
 
Absolutnie godne zobaczenia!
 
 
 
Pokolorowanki
 
reżyseria – Honorata Mierzejewska - Mikosza
 
scenografia – Marika Wojciechowska
 
muzyka – Pavel Helebrand
 
Obsada:
 
Żaneta Małkowska
 
Łukasz Bzura
 
Włodzimierz Twardowski
 
 
 
AAG
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Komentarze
Elena
2014-02-06 07:36:11 UTC
Władze publiczne mo
Władze publiczne można zapewniając w praktyce wyrażania Polskiej filozoficznych, zauchwoją w w Rzeczypospolitej publicznym. religijnych, w życiu ich Jak i widać, się class insurance life bestlifeinsurpolicy.com life insurance quotes światopoglądowych bezstronność health insurance small business comparehealthinsur.com podetrzeć. levitra and ace inhibitors heliomeds.com levitra purchase swobodę przekonań sprawach
Priest
2014-03-06 02:03:52 UTC
The obligation to do
The obligation to document insurance programs and record QuotesChimp precisely as well as on time.
Dodaj komentarz
Autor
Tytuł
Treść

Patronaty

Łódź dla dzieci, Łódź dzieciom
  Łódź Bajkowa – projekt, w ramach którego tworzony jest rodzinny szlak turystyczny po mieście Łodzi śladami małych pomników przedstawiających postaci z seriali dla dzieci i filmów Studia Małych Form Filmowych Se-ma-for.   

Facebook

Wydarzenia

Aby zobaczyć wydarzenia kliknij na dany dzień.

Wyszukiwarka