Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom
Czytelnia - Recenzje
Rewolucji nie ma - to jest po prostu świetne i tyleŁódź dla dzieci Łódź dzieciom

Sprawami związanymi z dziećmi zajmujemy się nie pierwszy rok. Byliśmy świadkami narodzin wielu nowatorskich idei, które miały zrobić rewolujcę w temacie DZIECKO I CZAS WOLNY. Jedne bardziej, drugie mniej udane. O jednych pisaliśmy z uznaniem, inne zbywamy milczeniem przez szacunek dla czytelnika. Dziś piszemy o czymś zupełnie NIEnowatorskim, jednakowoż genialnym.


Może się uda

"Gimnastyka dla rodziców z dziećmi" - to hasło chodziło mi po głowie już od poniedziałkowego poranka. Fenomen poniedziałku opisywano niejednokrotnie - również w wydaniu naszej rodziny ten dzień nie należy do najlepszych.

Po weekendowym rozluźnieniu ciężko wpaść w rytm, który wspólnie wypracowujemy tygodniami. Kolejna z pozycji w kalendarzu na dziś - Karpacka 61. Sprawdzam w sieci - obiekt sportowy, wyposażony w sprzęt do gimnastyki sportowej i artystycznej, jeden z pięciu w Polsce! Bardzo dobre zaplecze do prowadzenia zajęć sportowych dla dzieci i młodzieży.

Brzmi dobrze, a jednak... wizja kozła do skakania jakoś nie napawa optymizmem, może dlatego, że od miesięcy jedyny ruch, jaki wykonuje to bieg... z pracy do domu, szkoły, przedszkola, sklepu, pracy...

Dzień mija jak zwykle w szaleńczym tempie i do 17 pozostaje właściwie chwila. Przejazd przez miasto sobotnim porankiem zająłby nam kwadrans. W popołudniowym szczycie komunikacyjnym ciężko o jakiekolwiek szacunki. Może jednak zostać w domu - do głowy przychodzi szybka myśl, zwłaszcza, że na zewnątrz pada i ponuro? "Nie ma mowy! Obiecałaś" - kwitują dzieci zwarte i gotowe do wymarszu.

Karpacka

łódż dla dzieci Łódź dzieciom Zajęcia zaczynają się całkiem zwyczajnie. Rozgrzewka przypomina szkolne czasy WF-ów. Biegamy w koło, machamy nogami, rękoma...

"Ludzie! Całe szczęście" - myślę ledwie kilka minut później, kiedy przyjdzie nam dźwigać dzieci na plecach, robić samoloty i inne akrobacje, nie wspominając o rodzinnych rozgrywkach, w których wygrana od razu poprawia humor i podnosi samoocenę :)

Łódź dla dzieci Łódź dzieicom Po chwilowym zmęczeniu zaczynamy odczuwać przyjemność z bycia w ruchu. Mimo, że średnia wieku dorosłych uczestników zajęć to trzydzieści  kilka lat, miejscami ruszamy się jak przysłowiowe muchy w smole - kosmos!

Łodź dla dzieci, Łódź dzieciom Dzieci natomiast szaleją przeszczęśliwe. Pozostanie dla nas - rodziców - zagadką fakt, że wieczorem właśnie one przeżywają zaskakujący wzrost formy, sił witalnych i innych oznak NADaktywności... 

Łódź dla dzieci Łódź dzieciom

Po niemal pólgodzinnej pracy grupowej przychodzi chwila na coś, co chodziło mi po głowie od samego początku bycia tutaj - marzenie o zabawie: skokach na trampolinie, do piankowego basenu. Sala zostaje podzielona na kilka stanowisk, ruszamy rodzinnie w amatorską przygodę z prawdziwym sportem. Skaczemy, bujamy się na linach, trzymamy za drążek, chodzimy po równoważni.

Łódx dla dzieci Łódź dzieciom

Jest w sporcie coś niezwykłego, co wyzwala w nas radość z bycia zmęczonym. Godzina mija zadziwiająco szybko. Brakowało nam takiego czasu - przebywania razem z dziećmi w zupełnie zwariowany sposób. Karpacka momentami przypominała duży figloraj, w którym bawiły się całe rodziny.

REGIMIS

Jacek Włuka to sportowiec z zamiłowania i powołania - wielokrotny mistrz polski w gimnastyce sportowej i skoku o tyczce, członek Kadry Narodowej. Zaprasza całe rodziny do spędzania czasu może NIE w odkrywczy, ale BARDZO fajny sposób. 

Aby wziąć udział w zajęciach nie potrzeba inwestycji - biegamy na boso, w podkoszulce oraz getrach lub spodenkach. Idealnie byłoby, gdyby każde dziecko miało swojego rodzica -  praca zespołowa mocno porządana! Na naszych zajęciach byli jednak rodzice z dwójką dzieci pod opieką i radzili sobie znakomicie!

Tym, którzy nie widzą siebie w roli ćwiczącego polecamy podobne zajęcia, prowadzone tylko dla dzieci. Szczegóły TUTAJ

Łódź dla dzieci Łódź dzieciom

Jeśli chodzi o nas, jest tylko jedno ALE... poniedziałek.  Dla tych, którzy mają podobny kłopot mamy dobre wieści. Od kwietnia startuje sobotnia grupa zajęć dla dzieci i rodziców.

Abosolutnie trzeba tam być!

 

AAG

 

Komentarze
Brak komentarzy
Dodaj komentarz
Autor
Tytuł
Treść

Patronaty

Łódź dla dzieci, Łódź dzieciom
Projekt „Mały książkomaniak” to szereg działań, które mają na celu promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. \

Facebook

Wydarzenia

Aby zobaczyć wydarzenia kliknij na dany dzień.

Wyszukiwarka