Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom
Czytelnia - Recenzje
Rewolucji nie ma - to jest po prostu świetne i tyleŁódź dla dzieci Łódź dzieciom

Sprawami związanymi z dziećmi zajmujemy się nie pierwszy rok. Byliśmy świadkami narodzin wielu nowatorskich idei, które miały zrobić rewolujcę w temacie DZIECKO I CZAS WOLNY. Jedne bardziej, drugie mniej udane. O jednych pisaliśmy z uznaniem, inne zbywamy milczeniem przez szacunek dla czytelnika. Dziś piszemy o czymś zupełnie NIEnowatorskim, jednakowoż genialnym.


Może się uda

"Gimnastyka dla rodziców z dziećmi" - to hasło chodziło mi po głowie już od poniedziałkowego poranka. Fenomen poniedziałku opisywano niejednokrotnie - również w wydaniu naszej rodziny ten dzień nie należy do najlepszych.

Po weekendowym rozluźnieniu ciężko wpaść w rytm, który wspólnie wypracowujemy tygodniami. Kolejna z pozycji w kalendarzu na dziś - Karpacka 61. Sprawdzam w sieci - obiekt sportowy, wyposażony w sprzęt do gimnastyki sportowej i artystycznej, jeden z pięciu w Polsce! Bardzo dobre zaplecze do prowadzenia zajęć sportowych dla dzieci i młodzieży.

Brzmi dobrze, a jednak... wizja kozła do skakania jakoś nie napawa optymizmem, może dlatego, że od miesięcy jedyny ruch, jaki wykonuje to bieg... z pracy do domu, szkoły, przedszkola, sklepu, pracy...

Dzień mija jak zwykle w szaleńczym tempie i do 17 pozostaje właściwie chwila. Przejazd przez miasto sobotnim porankiem zająłby nam kwadrans. W popołudniowym szczycie komunikacyjnym ciężko o jakiekolwiek szacunki. Może jednak zostać w domu - do głowy przychodzi szybka myśl, zwłaszcza, że na zewnątrz pada i ponuro? "Nie ma mowy! Obiecałaś" - kwitują dzieci zwarte i gotowe do wymarszu.

Karpacka

łódż dla dzieci Łódź dzieciom Zajęcia zaczynają się całkiem zwyczajnie. Rozgrzewka przypomina szkolne czasy WF-ów. Biegamy w koło, machamy nogami, rękoma...

"Ludzie! Całe szczęście" - myślę ledwie kilka minut później, kiedy przyjdzie nam dźwigać dzieci na plecach, robić samoloty i inne akrobacje, nie wspominając o rodzinnych rozgrywkach, w których wygrana od razu poprawia humor i podnosi samoocenę :)

Łódź dla dzieci Łódź dzieicom Po chwilowym zmęczeniu zaczynamy odczuwać przyjemność z bycia w ruchu. Mimo, że średnia wieku dorosłych uczestników zajęć to trzydzieści  kilka lat, miejscami ruszamy się jak przysłowiowe muchy w smole - kosmos!

Łodź dla dzieci, Łódź dzieciom Dzieci natomiast szaleją przeszczęśliwe. Pozostanie dla nas - rodziców - zagadką fakt, że wieczorem właśnie one przeżywają zaskakujący wzrost formy, sił witalnych i innych oznak NADaktywności... 

Łódź dla dzieci Łódź dzieciom

Po niemal pólgodzinnej pracy grupowej przychodzi chwila na coś, co chodziło mi po głowie od samego początku bycia tutaj - marzenie o zabawie: skokach na trampolinie, do piankowego basenu. Sala zostaje podzielona na kilka stanowisk, ruszamy rodzinnie w amatorską przygodę z prawdziwym sportem. Skaczemy, bujamy się na linach, trzymamy za drążek, chodzimy po równoważni.

Łódx dla dzieci Łódź dzieciom

Jest w sporcie coś niezwykłego, co wyzwala w nas radość z bycia zmęczonym. Godzina mija zadziwiająco szybko. Brakowało nam takiego czasu - przebywania razem z dziećmi w zupełnie zwariowany sposób. Karpacka momentami przypominała duży figloraj, w którym bawiły się całe rodziny.

REGIMIS

Jacek Włuka to sportowiec z zamiłowania i powołania - wielokrotny mistrz polski w gimnastyce sportowej i skoku o tyczce, członek Kadry Narodowej. Zaprasza całe rodziny do spędzania czasu może NIE w odkrywczy, ale BARDZO fajny sposób. 

Aby wziąć udział w zajęciach nie potrzeba inwestycji - biegamy na boso, w podkoszulce oraz getrach lub spodenkach. Idealnie byłoby, gdyby każde dziecko miało swojego rodzica -  praca zespołowa mocno porządana! Na naszych zajęciach byli jednak rodzice z dwójką dzieci pod opieką i radzili sobie znakomicie!

Tym, którzy nie widzą siebie w roli ćwiczącego polecamy podobne zajęcia, prowadzone tylko dla dzieci. Szczegóły TUTAJ

Łódź dla dzieci Łódź dzieciom

Jeśli chodzi o nas, jest tylko jedno ALE... poniedziałek.  Dla tych, którzy mają podobny kłopot mamy dobre wieści. Od kwietnia startuje sobotnia grupa zajęć dla dzieci i rodziców.

Abosolutnie trzeba tam być!

 

AAG

 

Komentarze
Brak komentarzy
Dodaj komentarz
Autor
Tytuł
Treść

Patronaty

Łódź dla dzieci, Łódź dzieciom
Bałucki Ośrodek Kultury zaprasza amatorskie teatry dziecięce i młodzieżowe działające w szkołach podstawowych, gimnazjach, ośrodkach kultury i świetlicach do udziału w 35. Ogólnopolskim Przeglądzie Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych „Dziatwa”.

Facebook

Wydarzenia

Aby zobaczyć wydarzenia kliknij na dany dzień.

Wyszukiwarka