Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom
Czytelnia - Recenzje
Technologia kreacją dziecka - warsztaty w ASPŁódź dla dzieci Łódź dzieciom

Wydział Sztuk Wizualnych Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Sobotnie przedpołudnie. W pracowni panuje lekkie podekscytowanie. Dzieci ze zniecierpliwieniem oczekują rozpoczęcia warsztatów. Przygotowano dla nich pędzle, farby, biały rulon papieru, który już niebawem zapełni się... kosmosem i światem dalekim od tego, który znamy na co dzień.


 

- Dziś dzieci zajmują się kosmosem, innymi światami, awatarami. To praca, która wymaga uruchomienia wyobraźni. Potrzeba przy niej ożywienia, luzu, ekspresji. Twórczość nie rodzi się w ograniczeniu, ciszy, musi być swoboda - mówi Beata Marcinkowska, pracownik Wydziału Sztuk Wizualnych oraz opiekun Labolatorium Działań Artystycznych.
 
Łódź dla dzieci Łódź dzieciom
 
Warsztaty, które ASP przygotowała dla najmłodszych, mają być próbą wyjścia ze sztuką do odbiorcy zewnętrznego. Dzieci mogą poznać i przetestować techniki, które są trudno dostępne w warunkach domowych czy szkolnych. Autorami i pomysłodawcami zajęć są studenci Akademii. Dzięki zajęciom z dziećmi mogą rozwijać swoje umiejętności związane z edukacją artystyczną.
 
- To studenci wymyślają tematy warsztatów. Są doskonale zorientowani w tym, co może zainteresować młodego człowieka - mówi pani Beata. - Dziś wybieramy się w kosmos, w przyszłości zaprosimy dzieci na cykl EXPERYMENT ART, dzięki któremu dzieci poznają nowe i nietypowe techniki plastyczne oraz MONSTRUALNIE PIĘKNY - zabawy z dużymi formami przestrzennymi - dodaje Marcinkowska.
 
Łódź dla dzieci Łódź dzieciom
 
Po wstępnym instruktarzu i rozdzieleniu materiałów dzieci zabierają się do pracy. Starsze, pewne siebie, szybko przenoszą pomysły na papier. Młodsze, trochę nieśmiałe i skrępowane wielkością formatu pracy szukają pomocy, zastanawiają się nad kolorami, możliwościami...
 
- Chcieliśmy odciągnąć dzieci od codzinnego świata, pobudzić ich wyobraźnię - deklaruje jeden z pomysłodawców zajęć Michał Nowacki, student 5 roku Sztuk Wizualnych.
 
- Chcemy, aby zobaczyły, że drzewa nie zawsze muszą być zielone, a przestrzeń wokół nas szara. Mamy nadzieje, że przeniosą się na chwilę w iście bajkowy świat. Dla nas technologia jest kreacją dziecka, staramy się nie ograniczać ich wyobraźni, nie narzucać własnych wizji - dodaje pan Michał.
 
Łódź dla dzieci Łodź dzieciom
 
Warsztaty artystyczne INACZEJ skierowane są do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym (4 - 10 lat). Ich celem jest zapewnienie dzieciom bliskiego kontaktu ze sztuką oraz z młodymi artystami. Warsztaty to propozycja dla dzieci, które chciałyby wziąć udział w niekonwencjonalnych i oryginalnych działaniach plastycznych, rozwijających wyobraźnię i kreatywność.
 
 
Zapraszamy i polecamy!
 
 
 
patronat medialny
Łódź dla dzieci Łódź dzieciom

 

Komentarze
Brak komentarzy
Dodaj komentarz
Autor
Tytuł
Treść

Patronaty

Łódź dla dzieci, Łódź dzieciom
Projekt „Mały książkomaniak” to szereg działań, które mają na celu promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. \

Facebook

Wydarzenia

Aby zobaczyć wydarzenia kliknij na dany dzień.

Wyszukiwarka