Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom Dzieci w Łodzi, Łódź dzieciom
Wywiady z

Nie damy się wystraszyć

łódź dla dzieci, łódź dzieciom Izabela Nowakowska pomysłodawczyni i założycielka "Centrum „Pingwinek”, lektor języka angielskiego dla dzieci, autorka licznych warsztatów dla dzieci i rodziców, propagatorka bajkoterapii, prywatnie mama Pauliny opowiada o projekcie Mama Pracuje - działaniach dedykowanych mamom, które miały trudności ze znalezieniem swojego miejsca na rynku pracy.

Przedsionek Grunwaldu w Łodzi. Wioska Historyczna startuje

łódź dla dzieci, łódź dzieciom Już po raz czwarty miłośnicy rycerstwa i czasów średniowiecznych spotkają się w Arturówku na Łódzkiej Wiosce Historycznej -  imprezie plenerowej, promująca wiedzę i tradycje. Zależnie od edycji, odwołuje się ona do różnych okresów historycznych – od starożytności, wczesnego i późnego średniowiecza do renesansu. Jest też formą aktywnego spotkania się wielu historyków, naukowców oraz rekonstruktorów historycznych.

Jesteśmy zobligowani, aby dbać o dzieci

łódź dla dzieci, łódź dzieciom Tydzień Dzieci w Zgierzu to przedsięwzięcie, które miało na celu przybliżenie zarówno dzieciom jak i dorosłym zagadnień związanych z prawami dzieci oraz bezpieczeństwem w Internecie. Z tej okazji zorganizowano między innymi warsztaty tematyczne oraz konferencję dla dzieci pt. "Ważne sprawy, wasze sprawy". Karolina Miżyńska - kierownik Centrum Kultury Dziecka w Zgierzu opowiada o tym autorskim projekcie.

Cyrk to taka półbajka

łódź dla dzieci, łódź dzieciom Clown Ferdynand Wspaniały, hula hop i antypody Duetu Syriusz, akrobacja na szarfach Wielisławy, Duet Fokus robiący to, co Duet Melkart Ball z „Mam Talent”, pokaz kóz i kucyków, to tylko część atrakcji Cyrku Arena. Pochodzą ze Starachowic, ale występują również w Łodzi. Mirosław i Agnieszka Złotorowicz wykupili pozostałości po upadłym kilka lat temu Cyrku Arena, który miał swoją siedzibę w Warszawie i w ciągu roku od podstaw zbudowali nowy cyrk. Jego inauguracja odbyła się w 2008r. Dyrektor cyrku sam układa program występów, organizuje artystów, a nawet występuje na scenie. Jego ekwilibrystyczny występ na drabinie z balansem ze szkłem zapiera dech w piersiach. 

Lekcja szacunku dla zwierząt

łódź dla dzieci, łódź dzieciom Przed jego gabinetem siedział grubiutki kot i przyjaźnie miauczał, prosząc aby go pogłaskać. Mało kto wie, że w skromnym budynku dyrekcji łódzkiego ZOO siedzi osoba o ogromnej wiedzy i pasji do zwierząt - Ryszard Topola.

Najcenniejszy jest uśmiech dziecka

łódź dla dzieci, łódź dzieciom   Uśmiechnięta, niezwykle komunikatywna i otwarta na nowych ludzi. Ma 23 lata, studiuje Finanse i Rachunkowość oraz filologię rosyjską z ukrainistyką. Od dwóch lat jest wolontariuszką w hospicjum dziecięcym Fundacji GAJUSZ, ale większość jej znajomych nawet o tym nie wie. Opowiadając o swojej podopiecznej, cierpiącej na rdzeniowy zanik mięśni Marysi*, którą zajmowała się 1,5 roku często używa czasu teraźniejszego, bo zmarła dziewczynka wciąż żyje w jej sercu i wspomnieniach. Teraz  zaczyna budować nową relację - z Antkiem, dzieckiem bez kontaktu. Małgorzata Karasek pomaga dzieciom nieuleczalnie chorym, czyniąc ich życie lepszym.  

Babcia serdeuszkowa - wywiad z Urszulą Machcińską

łódź dla dzieci, łódź dzieciom Urszula Machcińska, chociaż jest zodiakalną rybą, to z usposobienia bardziej przypomina byczka Fernando, lubiącego spokój, sielski krajobraz, polne kwiaty, biedronki i słońce. I oczywiście bajki. Ale potrafi też zaszaleć i to jak jeszcze… - tak oto została przedstawiona w książeczce dla dzieci „Babcia nadaje” autorka i koordynatorka projektu „Latające Babcie”, działającego w ramach kampanii „Seniorzy w Akcji”, prowadzonej  przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych Ę przy wsparciu finansowym Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

"Talent naprawiania serc"- wywiad z prof. Jackiem Mollem

łódź dla dzieci, łódź dzieciom Serdeczny, skromny, szczery i z dużym poczuciem humoru – to tylko kilka urzekających cech charakteru jednego z najlepszych kardiochirurgów w kraju, kierownika Kliniki Kardiochirurgii Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polski w Łodzi.

ŁUD - miejsce dla Twoich dzieci

łódź dla dzieci, łódź dzieciom Niezwykle życzliwa i uśmiechnięta. Kiedy spotykamy się, aby porozmawiać, zaskakuje pasją i zaangażowaniem z jakim opowiada o  dzieciach i pracy dla nich. W marcu tego roku została laureatką czwartej edycji plebiscytu Dama Sukcesu*. To wyjątkowa nagroda, ponieważ przyznają ją sami mieszkańcy Łodzi. Założyła drugi w Polsce i pierwszy w regionie uniwersytet dziecięcy. Przekonała do swojej idei nie tylko władze uczelni, ale przede wszystkim rodziców i dzieci, którzy odpowiedzieli ogromnym zainteresowaniem na to niezwykłe przedsięwzięcie. Anna Janicka - pełnomocnik Rektora Politechniki Łódzkiej ds. Łódzkiego Uniwersytetu Dziecięcego.

Nic co łódzkie nie jest mi obce

łódź dla dzieci, łódź dzieciom Młody, wesoły i inteligentny. Z wykształcenia geograf o specjalizacji nauczycielskiej. Jego pasją jest Łódź i dzielenie się wiedzą o niej. Jest najdłużej pracującym przewodnikiem po jednym z najciekawszych muzeów Łodzi - Muzeum Fabryki w Manufakturze. Zna je jak własną kieszeń. O historii i nowoczesności Muzeum zakładów Izraela Poznańskiego opowie Piotr Wojtaszek.

Patronaty

Łódź dla dzieci, Łódź dzieciom
Projekt „Mały książkomaniak” to szereg działań, które mają na celu promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. \

Facebook

Wydarzenia

Aby zobaczyć wydarzenia kliknij na dany dzień.

Wyszukiwarka